banner6

Adana Valisi Mahmut Demirtaş  Mardin Valiliği’ne atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti. Karara göre,  Adana Valisi Mahmut Demirtaş  Mardin Valiliğine atandı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş   Mardin Valiliği’ne atandı

MARDİN(İLKHABER)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti. Karara göre,  Adana Valisi Mahmut Demirtaş  Mardin Valiliğine atandı.

Adana Valiliği’ne başladığı günden itibaren çok güzel bir çalışma performansı sergileyen Vali Demirtaş, Adana’da işsizliği sona erdirecek ve Adana ekonomisini kalkındıracak çok güzel yatırımlar başlattı.  Adana’da 4 yıl görevde kalan   Vali Demirtaş,  Adanalıların sevgisini kazanarak gönüllerde that kurmayı başardı.

 MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR?

1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi olarak görev yapmasının ardından 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak atandı. Adana’da 4 yıl görev yapan Vali Demirtaş, son kararname ile Mardin Valiliği görevine atandı.

Vali Mahmut Demirtaş, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42