banner6

Adana’da en fazla Şanlıurfalılar yaşıyor

Adana’da en fazla Şanlıurfalılar yaşıyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu Başkanı Mehmet Kapan, 10 derneğin bir araya gelmesiyle platformlarını oluşturduklarını belirtti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adana Elit Balo Salonu’nda gerçekleşen toplantıya dernek başkanları, siyasi parti ve sendika temsilcileri katıldı. Burada platformları hakkında bilgiler veren Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu Başkanı Mehmet Kapan, platformlarının 10 hemşehri derneğinin bir araya gelmesiyle oluştuğuna dikkat çekti. Platformları hakkında bilgiler veren Kaplan, 10 hemşehri derneğinin oluşturduğu platformun bir yıl önce çalışmalara başladıkların anlattı. 

BİZE OMUZ VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Adana’da 200 Bin’in üzerinde Şanlıurfalıların bulunduğunu bunu ardından Mardinlilerin sonra ise Adıyamanlıların yer aldığına dikkat çeken Kapan, “Adana’da 200 binin üzerinde Şanlıurfalı hemşehrimiz yaşıyor, Mardinli, Adıyamanlı, Elazığlı ve Malatyalılar gibi tüm hemşehri dernekleri bu şehrin dinamikleri. Oluşturduğumuz platformla yardımseverlik faaliyetlerini ön planda tutarak barış ve kardeşlik için çalışmalar yapıyoruz ayrıca taziye ziyaretlerine ağırlık veriyoruz. Bize omuz veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

DEPREM KONUSUNA DEĞİNDİ

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin acılarını yaşadıklarını dile getiren Kaplan, burada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabırlar diledi. Yaralananlara acil şifa temennisinde bulunan Kapan, “Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem her zaman birlik ve dayanışma içinde olunmasını gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Buradaki kardeşlerimize elimizden gelen yardımı ulaştırdık. Bu konuda üzerimize ne düşerse yapmaya her zaman hazırız. Türk Silahlı Kuvvetlerimize mensup 8 askerimiz hain bir saldırıda şehit oldu. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı. 

KİMLER KATILDI

Toplantıda, Türk Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgiç, Kızılay Yüreğir Şube Başkanı Asım Gül, AK Parti Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Sinan Altuğ, Yüreğir Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Salih Budan, Siverekliler Derneği Başkanı Halil Çekin, Harranlılar Derneği Başkanı İbrahim Karataş, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ yer aldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER