banner6

Adana’da futbola yeni bir nefes; “5 Ocak Demirspor Kulübü”

Sporda Türkiye’nin önemli isimlerini yetiştiren Adana, yeni bir kulübe daha kavuşuyor. Futbolda hem amatör hem de küçük yaş gruplarının yanı sıra farklı spor branşlarında da faaliyet gösterecek olan 5 Ocak Demirspor ilk temellerini atarak çalışmalara başladı.

Adana’da futbola yeni bir nefes;  “5 Ocak Demirspor Kulübü”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Sporda Türkiye’nin önemli isimlerini yetiştiren Adana, yeni bir kulübe daha kavuşuyor. Futbolda hem amatör hem de küçük yaş gruplarının yanı sıra farklı spor branşlarında da faaliyet gösterecek olan 5 Ocak Demirspor ilk temellerini atarak çalışmalara başladı.

Adana’nın kuruluş yıl dönümü olan 5 Ocak isminin yanı sıra kuruluşunu da aynı tarihe denk getiren kulüp ilk toplantısını gerçekleştirerek geleceğe dair planlarını masaya yatırdı. Bünyesinde iş adamından hekime, sporcusundan eğitimcisine, tv oyuncusuna kadar birçok renkli simanın yer aldığı kulüpte amaç Adana’ya sporuna yeni soluk getirmek.

Kulübün çalışmaları hakkında konuşan 5 Ocak Demirspor Kulüp Başkanı Gökhan Özdemir, “Adana sporun her branşını seven bir kent. Ben de sporcu kökenli birisi olarak kentimize ayrı bir renk, ayrı bir soluk getirmek için benim gibi spor sevdalısı ekip arkadaşlarımla bir araya gelerek 5 Ocak Demirspor Kulübü’nü kurmayı istedik” dedi.

Çalışmalarının hızla devam ettiğini ve amaçlarının en kısa zamanda sahalarda yer almak olduğunu belirten Özdemir, “Hafızalarda kalması için Adana’nın kuruluş ismi ve tarihini baz aldık. 5 Ocak Demirspor Kulübümüzün yönetim kadrosunda önemli iş insanları yer alıyor.

Futbolda 2. Amatör Küme ve ufak yaş gruplarında iddialıyız. Tabi sadece bu değil, aynı zamanda voleybol branşını da açarak gençliğe hizmet vermek istiyoruz. Aralıksız çalışıyoruz ve yeni sezonda Adana’da farklı bir soluk ve anlayış içinde hizmet edeceğiz. Benimle bu yola çıkan yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

5 OCAK DEMİRSPOR YÖNETİM KADROSU

Kulüp Başkanı Gökhan Özdemir.. Yönetim kadrosu; Akın Vural, İsmail Avcı, İlyas Aslan, İzzet Doğan, Göktürk Güngör, Yusuf Can, Bayram Afşin, Ramazan Sekin, Zafer Akaydın, Vedat Tahtacı, Samet Pamuk, Rafet Kalkan, Bekir Aktaş, Mustafa Çakan, Kamil Gündüz, Emin Seriner, Mehmet Emin Ayan, Burak Ballı, İskender Akdivit, Şenol Teldik, Doğan Pursuk, Pertev Darendeli, Serdar Kolukısa, Yakupcan Özdemir, Erman unutkanlar, Doruk Mengi, Mehmet Çil, salim Akpınar..

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER