banner6

Adana'da hibrit ameliyathane faaliyete geçti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde hibrit ameliyathane faaliyete geçti.

Adana'da hibrit ameliyathane faaliyete geçti

Adana'da hibrit ameliyathane faaliyete geçti

 

ADANA (İHA) - Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde hibrit ameliyathane faaliyete geçti.
Hibrit ameliyathanelerle, hasta ameliyat olurken aynı anda radyolojik görüntüleme ve ilaveten balon ya da stent uygulanabiliyor.
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik sorumlusu Prof. Dr. İbrahim Özsöyler, hizmete giren hibrit ameliyathaneyle ilgili olarak, "Tıpta en fazla teknoloji kullanan bölümlerinden biri olan Kalp ve Damar Cerrahisi branşı hastanemizde her türlü teknolojik imkanlardan yararlanıyor. Bundan böyle, hibrit ameliyathanelerle hastalar iki sefer yorulmak yerine, tek seansla işlemleri gerçekleştirilebilecek. Daha önce daha büyük kesiler uygulanarak yapılan ameliyatlar artık damar içinden ulaşılan tedavi yöntemlerinin ameliyathanede uygulanabilmesi nedeniyle çok daha küçük kesiler uygulanarak yapılabilecek. Hatta pek çok damar hastalığında artık hiç kesi yapmadan, hiç anestezi uygulamadan tedavi yapma imkanına da yine hibrit ameliyathanemiz ile kavuşmuş olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 17:25

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER