banner6

Adana’da korkutan yangın

Adana’da bir aktara ait depoda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı. Yangında ikisi sivil biri itfaiyeci olmak üzere 3 kişi dumandan etkilenerek hafif yaralandı.

Adana’da korkutan yangın

Adana’da korkutan yangın

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da bir aktara ait depoda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı. Yangında ikisi sivil biri itfaiyeci olmak üzere 3 kişi dumandan etkilenerek hafif yaralandı.

Adana’nın Seyhan İlçesi, Saydam Caddesi üzerinde bulunan dört katlı bir binada, aktara ait depoda yangın çıktı. Çevre sakinlerinin durumu bildirdiği Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile bazı vatandaşlar alevlere müdahale etti.

İçerisinde aktar malzemeleri bulunan depoda çıkan yangın hızla büyüdü. Yangında dumandan etkilenen iki kişi ile yaralanan itfaiye erine olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Dumandan etkilenen yararlıların hayati tehlikesi bulunmuyor.

Bu arada binanın altında bulunan iş yeri sahipleri yangından zarar görmemesi için eşyalarını taşıdı ancak  uğraşları çok fazla işe yaramadı. İtfaiyenin sularıyla kullanılamaz hale gelen malzemeler sular içinde kaldı. İtfaiye ekipleri büyük özveriyle yangını söndürmeye çalışırken, binanın alt katında bulunan çok sayıda dükkan da olaydan çeşitli şekilde zarar gördü. Malzemeleri kullanılamaz hale gelen aktarlar büyük miktarda zarara uğradı, yangına maruz kalanlar ise canlarını kurtardıklarına şükrettiler.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışmaları sonucu yangın söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 16:31

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42