banner6

“Adana’da yeni bir dönem başladı”

Millet İttifakı'nın CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, "Adana’da yeni bir dönem başlamıştır. Çok çalışan ve aklı, fikri, ruhu sadece halkına hizmet edecek olan bir anlayış, işçiyi ezmeyen, maaşını zamanında veren, yolunu yapan bir belediye geliyor ”dedi.

“Adana’da yeni bir dönem başladı”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Millet İttifakı'nın CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, "Adana’da yeni bir dönem başlamıştır. Çok çalışan ve aklı, fikri, ruhu sadece halkına hizmet edecek olan bir anlayış, işçiyi ezmeyen, maaşını zamanında veren, yolunu yapan bir belediye geliyor  ”dedi.

Adana’da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde rakibine yüzde 10 fark atarak Başkanlığı kesinleşen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  seçim gecesi cep telefonlarından çağrı yaparak, seçmenleriyle önceki görev yeri olan Seyhan Belediyesi Başkanlık binası önündeki Yaşar Kemal Kültür merkezi önünde buluştu.  Türk bayraklarıyla geldikleri Kültür merkezi önünü adeta miting alanına çeviren seçmenlerine  seslenen  Millet İttifakının CHP’li adayı Karalar, kendisini bekleyen kalabalığı beraberindeki adaylar ve ailesi ile selamladı. Karalar, en büyük mutluluğunun kendisinin başkan olması değil, Adana'yı mutlu etmek olduğunu söyledi.

Adana’da yeni bir dönem başladığını belirten Karalar, “Bugün 30 yıl sonra Adana’yı yeniden kazanmanın mutluluğu ve gururu yaşıyorum. Bu bana yeter. Bugün itibariyle Adana’da yeni bir dönem başlamıştır. Her ilçede çok çalışan ve aklı, fikri, ruhu sadece halkına hizmet edecek olan bir anlayış geldi. İşçiyi ezmeyen, maaşını zamanında veren, yolunu yapan bir belediye geliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini düşününce işimiz o kadar kolay değil. Bizim Seyhan Belediye Başkanlığında 5 yıldır yaptıklarımızı biliyorsunuz. Bizim yönetme biçimimizin çok farklı olduğunu ve onların bizlerle yarışamayacağını biliyorsunuz. Her şey güzel olacak. Adana güzel ve Adana gibisi yok. Allah’ınıza kurban Adana. Adana’yı çok seviyorum ve çok teşekkür ediyorum” dedi.

Partisinin diğer illerdeki başarısına da değinen Karalar, “Daha aday olmadan önce verdiğimiz söz gibi aday olduk ve kazandık. Adana ile birlikte Çukurova Belediyesi ve Seyhan Belediyesini de kazandık. Ankara, Mersin, Antalya, Eskişehir, Hatay, İzmir, Aydın illeri de tamam. İnşallah yakında millet ittifakı Türkiye’de iktidar olacak. Çünkü millet ittifakı aydın Türkiye’nin ve geleceğinin ittifakıdır. Millet ittifakı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyetin devamının ittifakıdır. Millet ittifakı İyi Partililere teşekkür ediyorum. Başladığımız günden beri bizler ile tamamen uyum içerisinde çalıştırlar” şeklinde konuştu. Bugün 30 yıl sonra Adana’yı yeniden kazanmanın mutluluğu ve gururu yaşıyorum. Bu bana yeter.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Belediye Başkanlığını en son 1989 yılında yapılan yerel seçimlerde adayları olan Selahattin Çolak ile kazanmış ve 1994 yılına kadar yönetmişti.

Zeydan Karalar, Adana iline ilk başkan olan Sait Efendi (1868-1870)’den sonra seçilen 31. Başkan oldu.

 

ZEYDAN KARALAR ‘IN BİYOGRAFİSİ

Zeydan Karalar 1958’de Adana’da doğdu. İlkokul, ortaokul, liseyi Adana’da okudu. 1977 yılında Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

 1977-1980 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 1980 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu.

 1981’de, 23 yaşında Makina Mühendisleri Odası Başkanlığı'na seçilerek Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanını elde etti; 2 yıl bölge başkanlığı ve üst kurul (TMMOB) delegeliği yaptı.

 1979-1985 yılları arasında Çukobirlik’te İplik İşletme Şefi olarak çalıştı. 1985-1991 yılları arasında Alman AEG ETİ Endüstri A.Ş’de Müşteri Hizmetleri Yöneticiliği yaptı.

1991-1996 yılları arasında Çukobirlik İplik Dokuma Fabrika Müdürü ve Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1996-2007 yılları arasında Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük yaptı. Kazakistan’da Okan-Antriko Entegre Tekstil Fabrikasını da kurdu ve Genel Müdürlüğü’nü yaptı.

2005 yılında kendi şirketi A-TEKS Mühendislik’i kurdu. 2008 yılında ise ikinci şirketi Başkent Pres’i kurdu. Şirketteki yönetimini sürdürürken siyasete de ara vermedi.

 7 Temmuz 2010’da CHP Adana İl Başkanlğı’na atandı. Referandum çalışmalarını yürüttü. 23 Ocak 2011’de İl Kongresini de kazanarak bu göreve Genel Seçimler sürecinde de devam etti.

Zeydan Karalar halen ADSİAD üyeliğini, MMO üyeliğini ve A-TEKS Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

Eşi Nuray Karalar Fen ve Teknoloji Öğretmeni, kızı tıp doktoru, iki oğlu mühendistir.  Arapça ve Almanca bilmektedir.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 16:36

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER