banner6

ADANAGİAD üyeleri, Millet İttifakı adaylarıyla bir araya geldi

Yerel seçim dönemlerinde belediye başkan adaylarıyla buluşma geleneğini sürdüren Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD), Cumhur İttifakı adaylarının ardından bu kez de Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay ile üyelerini buluşturdu.

ADANAGİAD üyeleri, Millet  İttifakı adaylarıyla bir araya geldi

ADANA (İKLKHABER) - Yerel seçim dönemlerinde belediye başkan adaylarıyla buluşma geleneğini sürdüren Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD), Cumhur İttifakı adaylarının ardından bu kez de Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay ile üyelerini buluşturdu. 

İLGİ BÜYÜK OLDU

Adana Sheraton Oteli'nde düzenlenen etkinlikte, ADANAGİAD Başkanı Halid Milli ve yönetim kurulu üyeleri, katılımcılarla yakından ilgilendi. Yine büyük bir ilgiye neden olan toplantıya katılan Millet İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, ADANAGİAD geçmiş dönem başkanları ve üyeleriyle sohbet etti. CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un da katıldığı toplantıda, kent yaşamı ve ekonomi gündemi değerlendirildi.  

21 MART'I ANIMSATTI

Misafirleriyle ilgilenip kürsüye çıkarak katılımcılara seslenen ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, konuk katılımcılara ve ADANAGİAD ailesine teşekkür etti. ADANAGİAD'ın seçim dönemlerinde belediye başkanlarıyla bir araya geldiğini hatırlatan Halid Milli, Cumhur İttifakı adaylarının ardından şimdi de Millet İttifaki adaylarıyla buluştuklarını belirtti. Adana söz konusu olunca ADANAGİAD'ın elini taşın altına koymaktan asla çekinmediğine dikkat çeken Milli, "Kentimizin gelişimi ve kalkınması için çalışmaya devam ediyoruz. 21 Mart'ta sonuçlarını büyük bir tanıtımla paylaşacağımız 'Simge Adana' isimli, kentimizin simgesi olacak yeni bir fikir projesinin hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Bizimle buluşarak projelerini anlatan, bizleri dinleyen adaylarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 

"ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİZ"

ADANAGİAD ailesine seslenen Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay da, "Adana'nın çok fazla sorunu var ve bu sorunlar hayatımızı olumsuz etkiliyor. Ne yazık ki Adana layık olduğu yerde değil. Üretkenliğin yok edildiği bir yerde üretme kapasitesine sahip kişiler daha etkin olmalı. Ülkemizi kurtaran ve kuran, çağdaş dünyaya taşıyanların hepsi gençti. Biz üretimi destekleyeceğiz. Böylece Adana ve Seyhan'ın yarınları daha güzel olacak" diye konuştu. 

"ADANA ÖNE ÇIKACAK"

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ise iş dünyasının içinden gelen birisi olarak kentin ve yatırımcıların sorunlarını bildiğini, çözmek için de çaba gösterdiğini vurguladı. Adana'nın gelişmesi ve kalkınması için üzerine düşen her görevi yerine getirdiğini ve getireceğini anlatan Karalar, "Teşviklerden ve kamu yatırımlarından gerekli payı alamadığı için Adana maalesef yerinde saydı, komşu kentler ilerledi. Biz Adana'yı yeniden eskiden olduğu gibi tarımda, sanayide öne çıkan bir kent haline getireceğiz. ADANAGİAD'ın fikir projelerinden, ortaya koyduğu kıymetli çalışmalardan yararlanacağız" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 18:41

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER