Adanalılar bayramlaştı

Adana Valiliği tarafından kent protokolünün katılımı ile Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni düzenlendi.

Adanalılar bayramlaştı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Valiliği tarafından kent protokolünün katılımı ile Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni düzenlendi.

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde düzenlenen bayramlaşma töreni bayramın ilk günü saat 11:30’da başladı. Kentin yöneticilerinin katıldığı bayramlaşma töreninde sohbetler edildi, ikramlarda bulunuldu. Bayramlaşma törenine Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan,   meslek kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, dernek yöneticileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Demirtaş, törene katılanlarla tek tek tokalaşarak herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Çeşitli ikramların bulunduğu bayramlaşma töreninde sohbetlerde edildi. Vali Demirtaş; insanları günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştırarak birbirine yakınlaştıran bayram günlerinin toplumda umut, sevgi, birlik ve beraberliği pekiştirdiğine değindi. Bu güne kadar el birliği ile yaşatılan birliktelik kültürünün en güzel örneklerinden birinin sergilendiği bayramlaşma törenine katılan tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini belirten Vali Demirtaş, “Sevgi, saygı, hoşgörü ve huzur ortamının hakim olduğu bir dünya temennisiyle tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum.” dedi.

Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir bayramı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içinde, tüm Adanalı hemşehrilerinin Kurban Bayramı’nı can-ı gönülden kutladığını ifade eden Vali Demirtaş şöyle devam etti;

“Birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini en üst düzeyde hissettiren, kırgınlıkları affettiren bayramlar, köklü inanç ve kültür medeniyetimizin en önemli değerlerindendir. Umutların yeşerdiği, iyilik ve güzelliklerin filizlendiği bu bayram günlerini, el ele vermenin ve ortak değerlerimizi güçlendirmenin bir vesilesi olarak görmeliyiz.

Kurban ibadetinin ihtiyaç sahibi kimselere ulaşmak ve sahip olduğumuz nimetleri başkalarıyla paylaşabilmekle gerçekleşeceğinden hareketle bu kutsal günleri; taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı, özellikle bu günlerde birbirimize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız ve hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece daha güzel bir dünyaya ulaşacağımız kanaatindeyim.

Bununla birlikte bizler büyük bir teslimiyet ve gönül huzuru içinde kurban ibadetimizi ifa edip kurbanımızı mazlum, mağdur ve yoksul kardeşlerimizle, komşularımızla, akrabalarımızla, dostlarımızla paylaşmanın sevincini yaşarken tüm İslam dünyasının da aynı huzur ve sevinci yaşamasını umut ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum.

İlimizde Kurban Bayramı’nın rahat ve huzur içinde geçmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını da hatırlatırken vatandaşlarımızın kesecekleri kurbanların kabul olmasını, bu güzel bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Adanalı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER