banner6

Adanalılar depremzedeler için tek yürek oldu

Adana Valiliği öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 8 tır yardım malzemesi İzmir’e gitmek üzere yola çıktı.

Adanalılar depremzedeler için tek yürek oldu

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Valiliği öncülüğünde düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 8 tır yardım malzemesi İzmir’e gitmek üzere yola çıktı.

Tırlar Adana İstasyon Meydanı’nda toplandı. Adana Valisi Süleyman Elban’ın katılımı ile gerçekleşen uğurlama törenine Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve STK temsilcileri katıldı.

BİLGİLER VERDİ

İstasyon Meydanı’nda bekleyen tırların önünde bir açıklama yapan Adana Valisi Süleyman Elban, İzmir Seferihisar açıklarında yaşanan deprem ile ilgili bilgiler verdi. Elban, “Yaklaşık 220 vatandaşımız göçük altında kaldı. Bunların 104 tanesi AFAD , UMKE ve diğer sivil toplum kuruluşlarımızın çalışmaları ile sağ olarak çıkartıldı. Maalesef 114 kişi hayatını kaybetti.” dedi.

TEK YÜREK OLARAK ENKAZ  KALDIRILDI

Yıkılan binaların enkazının kaldırıldığını anlatan Elban, “Birkaç gün önce enkaz kaldırma çalışmaları sonlandırıldı. Tek yürek olarak enkaz  kaldırıldı.. Hem bu binalarda yaşayan hem de risk altında olan diğer binalarda yaşayan vatandaşlarımız şuanda yardımlarla hayatlarını devam ettiriyorlar. Bunun için düzenli yardımlar valilikler aracılığıyla yapılıyor. Birçok vatandaşımız şu anda yardıma muhtaç durumdalar.” ifadelerini kullandı.

VALİLİK KOORDİNESİ

Valilik koordinesinde yardımları ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Elban, “Ülkemizin her tarafından insanlar deprem bölgesi için seferber oldu. Valiliğimiz koordinesinde yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Değişik tarihlerde yardımlarımız oldu. Dün 2 tır su gitti. Bugün de ilimizdeki hayırseverlerimizin hazırladıkları yardım tırlarını gönderiyoruz” diye konuştu.

TIRLARI UĞURLADILAR

Açıklamanın ardından içerisinde çeşitli yardım malzemeleri olan tırlar İzmir’e gitmek üzere uğurlandı. Vali Elban ve beraberindeki kişiler tırları el sallayarak uğurladı.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42