banner6

Adanalılar güçbirliği için 30 Kasım’da Ankara’da

Ankara’da kurulu olan Başkent Adanalılar Derneği ve Platformun başkan ve yöneticilerinden oluşan 30 Kasım’da Başkentte gerçekleşecek olan Güç Birliği  Programı için Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk ziyaretini Adana Valisi Süleyman Elban’a gerçekleştiren heyet; dernek ve platformun faliyetleri ve 30 Kasım’da Ankara’da yapılacak Güç Birliği Programı hakkında bilgi verdi. Daha sonra oda başkanları ve üniversiteleri ziyaret eden dernek ve platform başkan ve yöneticilerden oluşan heyet  oda başkanları ve rektörlere konuyla ilgili olarak bilgi verip, güç birliği yapmaları için söz aldı.

Adanalılar güçbirliği için 30 Kasım’da Ankara’da

ADANA(İLKHABER)- Ankara’da kurulu olan Başkent Adanalılar Derneği ve Platformun başkan ve yöneticilerinden oluşan 30 Kasım’da Başkentte gerçekleşecek olan Güç Birliği  Programı için Adanada bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk ziyaretini Adana Valisi Süleyman Elban’a gerçekleştiren heyet; dernek ve platformun faliyetleri ve 30 Kasımda Ankarada yapılacak Güç Birliği Programı hakkında bilgi verdi.

 

ADANA  GÜÇBİRLİĞİNE VALİ ELBANDAN DESTEK

Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi misyonuyla hareket eden sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiklerini dile getiren Vali Elban, “Adana’nın bölgesel değerlerinin tanıtımı, geliştirilmesi, korunması ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla hizmet veren derneğimiz yaptığı çalışmalarla hemşehrilerimiz arasında birlik, dostluk, dayanışma ve yardımlaşma duygularının gelişmesine de önemli katkılar sağlamaktadır. Bizler de böyle anlamlı çalışmalar gerçekleştiren derneklerimize destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

30 Kasım’da Başkent’te gerçekleşecek olan Güç Birliği Programına katılım sağlayacağını belirten Elban, ziyaret sonrasında daha sıkı işbirliği yaparak Adana’yı Ankara’da daha güçlü tanıtma konusunda fikir birliği yaptı.

 

MENEVŞE: 30 KASIM’DA ANKARADAYIZ

Ziyaretin ardından heyetin ikinci durağı Adana Ticaret Odası (ATO) oldu. Burada Oda Başkanı Atilla Menevşe ile makamında bir araya gelen Başkent heyeti, Ankara’da yıllardır eksikliği hissedilen lobi faaliyetlerinin bundan sonrası için daha güçlü bir dille konuşulacağının altı çizilerek, “30 Kasım Başkentteki Adana Lobisi için milat olacak” ifadesi kullanıldı.

ATO Başkanı Menevşe, “Böyle bir çalışmanın her daim yanındayız. Adanalıların birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket etme kabiliyetini geliştirmeye ihtiyacımız var. Umarım bu çalışmalar hedefine ulaşır, samimice gayret veren Dernek ve Platform yöneticilerine teşekkür ediyorum dedi. Menevşe, 30 Kasım’da güçbirliğine güç katmak için yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankarada olacaklarını söyledi

 

 

KIVANÇ : ADANALILARIN LOBİ EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK

Heyet daha sonra Kıvanç Tekstile giderek, Adana Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zeki Kıvançı ziyaret etti.

Uzun yıllar Başkentteki Adanalıların lobi eksikliği bulunduğunu dile getiren Kıvanç, taktire şayan olarak nitelendirdiği çalışmayı destekleyeceklerini ifade etti. Kıvanç, “Biz her zaman yanınızdayız. Başkentte Adana için çalışan bir merkezin varlığı bizi mutlu eder. İnşallah 30 Kasım’daki Güç Birliği programına biz de yönetim kurulu üyelerimizle iştirak edeceğiz dedi.

Özellikle bürokraside görevli olan Başkentteki Adanalıların ilk defa böylesine geniş katılımlı bir toplantıda bir araya getirilmesinin büyük önem taşıdığını belirten Kıvanç, çalışmaya katkı sunan herkese teşekkür etti.

ÜNİVERSİTELERDEN TAM DESTEK

Çukurova Üniversitese Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i makamında ziyaret eden heyet, 30 Kasım’da Başkentte Adanalılar Güç Birliği programına davet ettiği Rektör Tuncel’den de tam destek sözü aldı. Tuncel, “Adana, Çukurova bizim önemli. Başkentteki böyle özel bir girişimi elbette destekleriz, Adanalılık bilinci adına sizleri tebrik ediyorum. Programımızı 30 Kasım akşamına göre ayarlayacağız, dedi.

Üniversite oldukça sıcak geçen görüşmenin ardından heyet;  Adananın ikinci üniversitesi olan Alparslan Türkeş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tumay’ı makamında ziyaret etti. Başkent Heyetini sıcak karşılayan

Rektör Tumay, Adanalılık bilincinin önemine değindi.  Rektör Tümay, “Adanalıyım, Adana için yapılacak her iyi niyetli girişimin elbette yanında olurum. Biz bu kentin insanları olarak şehrimize, ülkemize hizmet için burada görevi üstlendik, sokaklarımıza, caddemize değer verdiğimiz gibi tarihimize ve kültürümüze de değer vererek Adanalı karakterinin ahlaklı, faziletli, çalışkan yanını vurgulayarak pozitif bir katkıyı çoğaltalım dedi. Rektör Tumay’ın 30 Kasım’da Ankara’daki Adanalıların GÜÇ Birliği davetine, “Elbette 30 Kasım’da Programda olacağım, olmalıyız. Başkentte Adana rüzgarı estirmeliyiz, dedi.

BÜYÜKŞEHİR BAŞKANINA TAZİYE

Başkent heyetinin olağanüstü protokol ziyaretlerinin Büyükşehir randevusu Başkan Zeydan Karalar’ın yeğeninin trafik kazasında vefat haberi gelmesiyle heyeti üzüntüye boğdu. Karalar’ı telefonla arayarak başsağlığı dileyen heyet, üzüntüsünü paylaşıyoruz, sabır diliyoruz. Genç kardeşimizin mekanı cennet olsun, dedi. Bu arada Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar’ın da 30 Kasım’da Başkentte yapılacak Güç Birliği gecesine iştirak edeceği belirtildi.

Başdöndüren ziyaret trafiğine Başkent Adanalılar Dernek Başkanı Yunus Sakarya, Platform Başkanı Fatih Bayhan, Genel Sekreter Mehmet Kubat, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kahveciler, Denetleme Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Sayim Çetenak ve Danışma Kurulu Başkanı Bilal Nadir Gök iştirak etti. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42