banner6

Adana’ya 10 milyarlık proje

Adana’ya 10 milyarlık proje

Hande MUŞTU

ADANA (İLKHABER) - Adana 2019 Yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Murat Süzen, ilçe kaymakamları, Seyhan Belediye Başkanı M. Akif Akay, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, bölge müdürleri, kurul üyelerini oluşturan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının başkanlığını yapan Vali Demirtaş, açılış konuşmasında projelerle ilgili kısa bilgiler verdi. Demirtaş yapılan projelerin Adana ve ülke için hayırlı olmasını diledi.

2019 yılında, Adana’da kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 460 proje uygulandığını belirten Vali Demirtaş, “112 proje tamamlanmış, 250 proje devam etmektedir. 62 proje ihale, 36 proje ise etüt proje aşamasındadır. Bu projelerin toplam tutarı 10 milyar 419 milyon lira olup, 2019 yılı Temmuz dönemi itibariyle 3 milyar 587 milyon lira harcama yapılmıştır.” dedi.

Vali Demirtaş, toplantıda söz alacak yetkililerin kurumsal faaliyet konuları ile ilgili özet değerlendirme yapmaları ve yürüttükleri yatırım çalışmaları hakkında kurulu bilgilendirmeleri ricasında bulunarak “Kuruluş temsilcileri, kendi kuruluşlarına ait yatırımlar hakkında bilgi verirlerken, devam eden projelerin uygulanmasında karşılaşılan sorunları, koordinasyonu gerektiren işleri, hangi kurumlarla koordinasyona ihtiyaç duyduklarını dile getirebilirler.” İfadelerini kullandı.

Adana Büyükşehir Belediyesinin temsilcisi, projelerinin gerçekleşmesinde borçlardan ve finansman eksikliğinden dolayı sıkıntı yaşandığına dikkat çekti. Proje sayısının 35 olduğunu belirten büyükşehir temsilcisi, bazı projelerin öncelikli olarak ön planda tutulacağını bazı projeleri sonlandırmanın ise  şehir açısından daha olumlu sonuçlar doğuracağını bildirdi.

Kuruluşların, sürdürdükleri projeler hakkında katılımcılara bilgiler vermesi, raporların sunumu  ve soru-cevap kısmından sonra toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 08:32

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42