Ağaç gölgelerinde serinliyorlar

Adana’nın en büyük parklarından olan Merkez Park hafta sonları on binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Kentte ki diğer parklarda evsiz vatandaşlar ve serinlemek isteyenlerin uğrak adresleri halinde.

Ağaç gölgelerinde serinliyorlar

Ağaç gölgelerinde serinliyorlar

BAYRAM BULUT /ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’nın en büyük parklarından olan Merkez Park hafta sonları on binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Kentte ki diğer parklarda evsiz vatandaşlar ve serinlemek isteyenlerin uğrak adresleri halinde.

Havaların ısınmasıyla vatandaşlar hafta sonunda temiz hava alabilmek için çoluk çocuklarıyla birlikte parklara, bahçelere ve nehir kenarlarına gitmeye devam ediyor.  Ancak Ramazan ayında olunması nedeniyle oruç tutan vatandaşlar bu alanlarda piknik yapmak yerine, oturup ailesi eş ve dostlarıyla sohbet etmeyi tercih ediyor.

AĞAÇLARIN ALTI İNSAN DOLDU

Ramazan ayının uğrak alanlarından bir tanesi de Merkez Park. Merkez Park her hafta sonu 10 binlerce konuğunu misafir ediyor. Çocuklar kendilerine ayrılan oyun alanlarında oyunlarını oynarken, büyükler ise ağaç gölgelerinde serinlikte oturuyorlar. Park içerisinde bulunan neredeyse bütün ağaçların altı doluyor. Kimileri uyuyor, kimileri ise çocuklarıyla oyunlar oynayıp sohbetler ediyor.

PARK ATIK MADDELERLE KİRLETİLİYOR

Parklarda ağaç altlarında oyunlar oynayan çocuklar ve bazı aileler ise parkı içerisine atık maddeler atarak parkı kirlettikleri görülüyor. Merkez Park içerisinde dolaşan özellikle Suriyeli ailelerin çocukları susadıkların da süs havuzlarının suyundan içtikleri dikkatlerden kaçmıyor. Kimileri ise ağaçlarda kalan bazı turunçları toplayarak portakal gibi yiyerek tüketiyor.  Suriyelilerin bu davranışını Adanalılar şaşkın bakışlarla izliyor.

ÇOCUKLAR AT BİNİYOR, ZIP ZIPTA EĞLENİYOR

Merkez Park ile Sayhan Nehri arasına ise çocukların binmesi için atlar getirip kiralanıyor. Ata binmek isteyenler ücretini ödeyip bir süre at sürüyor. Yine çocuklar için özel oyunlar getiriliyor ücretli olun zıp zıp, ve benzeri oyunlara çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Merkez Park’ın yanı sıra kentte ki diğer parklarda da benzer manzaralar yer alıyor.

SÜS HAVUZUNDA Kİ SUYU İÇİYORLAR

Kent merkezinde bulunan Abidin Dino Parkı içerisinde de benzer manzaralar yaşandı. Park içerisine gelip gölge banklarda oturan vatandaşların yanı sıra yine Suriyeli çocukların süs havuzuna kafalarını sokup yıkadıkları ardından aynı havuzda su içtikleri görüldü. Vatandaşların uyarmasına rağmen çocuklar sularını içtikten sonra güneş altında sıcakta atık kağıt toplamak için ellerindeki çuvalla gözden kayboldu.

SOHBET EDİP GAZETE OKUDULAR

Atatürk Parkı içerisinde de durum aynıydı. Parka gelen vatandaşlar yine ağaç gölgeliklerini tercih etti. Atatürk Parkı içerisindeki kuşlara yem veren vatandaşlarda oldu. Atatürk Parkı içerisinde emekli vatandaşlar banklarda yan yana oturarak sohbetler edip gazete okumaları dikkatlerden kaçmadı. Okudukları gazetelerin haberleri ve güncel konuları tartışan emekliler akşam saatlerine kadar burada oturdu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 11:22

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2