banner6

AGD’den 15 Temmuz açıklaması

AGD’den 15 Temmuz açıklaması

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-  Adana’da Anadolu Gençlik Derneği (AGD), 15 Temmuz darbe girişimin 3. Yıldönümünde İncirlik Üssü’ne yürüdü, ardından basın açıklaması yaptı.

Akşam saatlerinde Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde bulunan Asri Mezarlığı önünde bir araya gelen AGD üyesi bir grup buradan araçlarla konvoy yaparak İncirlik Hava Üssü’nün bulunduğu İncirlik Mahallesi girişine kadar geldi. Burada araçlarını park eden AGD üyeleri daha sonra çeşitli afiş ve dövizler açarak, Mahalle girişinden İncirlik Hava Üssü’nün yakınlarına kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında sık sık İncirlik Üssü kapatılsın ve hain 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili sloganlar atıldı.  

15 Temmuz Şehitleri için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla etkinlik başladı. Ardından basın açıklamaları yapıldı. Burada konuşan Anadolu Gençli Derneği Gene Başkanı Salih Turhan, İncirlik’in, 1951 yılında hem NATO’nun hem de Amerika’nın kullanımına açılması için inşaata başladığını hatırlattı. 1954 yılında ise kullanıma Üssün kullanıma açıldığını dile getiren Turhan, “Tam 65 yıldır Adana’mızın merkezinde birçok çalışmayı gerçekleştiriyorlar. Bu 65 yıllık dönemin içerisinde dünyada insanlık için İslam alemi için bir tane olumlu iş yapmadılar. Bizim İncirlik'e tepkimiz 65 yıldır kardeşlerimizi katletmesinden dolayıdır. Zalim FETÖ yapısının gerçek planlayıcısı, kuklacıyı yöneten kukla mekanizması İncirlik olduğu için tepkimizi ortaya koyuyoruz” dedi.

AGD Adana Şube Başkanı Enes Beyaz ise,  15 temmuz darbe girişimi esnasında darbecilere karşı direnerek  şehit olanlara Allah tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Darbecilerin bu işi tek başına planlamadıklarını bildiklerini savunan Beyaz, “ Millet olarak Darbeci katillerin bu işi tek başlarına planlamadıklarını biliyoruz. Milletvekillerimiz, bakanlarımız, gazetecilerimiz bu meseleyi medyada  uzun uzun konuştular. Kimisi gizli bir el dedi, kimi üst akıl dedi,kimisi başka başka cümleler kurdu.. Bugün biz  herkesin sinesinde sakladığı gerçeği buradan zalimlerin yüzlerine karşı haykırmak için toplandık. 15 Temmuz darbe girişiminin de diğer darbelerinde hamisi ve esas planlayıcısı Amerika birleşik devletleridir. Bu Siyonist katilleri tanıyor ve İslam Aleminin bağrına saplanmış paslı bir hançer gibi duran bu İncirlik Üssü’nü iyi biliyoruz.” diye konuştu.

NATO üslerinin kapatılmasını istediklerini dile getiren Beyaz, “Sadece 15 temmuzda darbecilerin kullandığı uçaklara yakıt ikmali sağlayan yer değil burası. İncirlik üssü başta olmak üzere ülkemizdeki diğer NATO üslerinin de  kapatılmasını istiyoruz. Bunun dile getirirken imkansız bir şeyi istemediğimizin farkındayız. Çünkü biz geçmişte Kıbrıs Barış Harekatı sırasında, ülkemize ambargo uygulayan ABD ye karşı iman varsa imkan da vardır diyerek Amerikalıları İncirlik Üssünden kovan Mücahit Erbakan’ın talebeleriyiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER