AK Parti’den ATB’ye ziyaret

AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni, yardımcıları Mehmet Ali Özmansur ve Ali Sorar ile Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş ile birlikte Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek AK Parti’nin STK’larla istişare kanallarını açık tutan parti olduklarını söyledi.

AK Parti’den ATB’ye ziyaret

ADANA(İLKHABER) - AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni, yardımcıları Mehmet Ali Özmansur ve Ali Sorar ile Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş ile birlikte Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek AK Parti’nin STK’larla istişare kanallarını açık tutan parti olduklarını söyledi.

AK Parti’nin sivil toplum örgütleriyle en iyi istişare kanallarını açık tutan siyasi parti olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni, yaptığı açıklamada “Normalde bizde sivil toplum örgütüyüz. Adana’mızın değerlerini ortaya koyan STK’ları ziyaret ediyoruz. Bizim Genel Merkezimizin ‘Sivil Toplumda Farkındalık’ diye bir çalışması var. Yerelde birim başkanlığımız sivil toplum örgütleriyle iletişime geçerek farklı STK’ların farklı farkındalığı ortaya koyabilecek projeler üretme çabası içerisindeyiz. STK’larla kavuşmayı, buluşmayı çok arzuladığımız için bu çalışmanın içerisindeyiz. Borsamızı temsil eden kıymetli insanlarımızın varlığıyla beraber Adana’mızda tanınan, sevilen, bilinen özellikle gölgeleri kaldıran Şahin Bilgiç’in varlığı bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Tarım kenti olan Çukurova’mızın en köklü kuruluşu olan borsamızı ziyaret ederek gerek kentimiz gerekse ülkemiz meseleleri üzerine istişarede bulunmak istedik. Bizleri kabul ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB Başkan Vekili Osman Bağış, YKÜ Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette AK Parti yöneticilerinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz. İktidar ve muhalefet partilerimizle birlikte Adana için ne yapılacaksa Biz ATB olarak elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız. Bunu da 15 Temmuz darbe girişimine karşı STK’larla birlikte her şeyimizi ortaya koyarak dik durduk. Ülke çıkarı olan her türlü proje ve çalışmanın içerisinde yer alırız. Böyle bir yapımız var. Oturduğumuz koltukların geçici olduğunu biz biliyoruz. Ama hoş seda bırakmanın öneminin farkındayız. ATB Yönetim Kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarım bu konuda çok iyi performans sergiliyor. Bu vesileyle kendilerine de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Adana Ticaret Borsasının kuruluşu , işlevi ve öneminden de bahseden Başkan Bilgiç, sözlerini, “2014 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün temelini attığı Adana’ya yakışan Türkiye’nin en modern borsasını yapmaya çalışıyoruz. Dileğimiz yeni borsa kompleksinin açılışını da Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmasıdır.” şeklinde tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 16:08

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2