banner6

Akay: Kırsal kalkınmayı Seyhan’dan başlatacağız

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Seyhan’da Merkeze uzak Mahallelerde Gökçeler (Gerdan), Gölbaşı, Küçük Çıldırım, Köylüoğlu ve Çaputçu’da Seyhanlı vatandaşlarla bir araya geldi. Akay “Çiftçilerimize her türlü desteği sağlayacağız. Ayrıca hayvancılık alanında kooperatifler aracılığı ile vatandaşlarımızın ürettiği ürünleri Seyhan Belediyesi olarak geri alma garantisi vereceğiz” dedi.

Akay: Kırsal kalkınmayı Seyhan’dan başlatacağız

ADANA (İLKHABER) - Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Başkan Akay, mahallelerde Mahalle Meclisi toplantıları düzenleyeceklerini açıkladı. Başkan Akay, insanlar sorunlarını anlatmak için belediyeye gelmek zorunda kalmadan yerinde tespit edip birlikte çözüm üreteceklerini kaydetti.

Bölgelerde uygulanan tarım ve hayvancılığı Kırsal Kalkınma Projeleri ile destekleyeceklerini de vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “Çiftçilerimiz ve köylülerimiz yaşadıkları yerlerde tarım yapıyorlarsa fideden zirai ilaçlara kadar neye ihtiyaçları varsa yanlarında olup her türlü desteği sağlayacağız. Ayrıca hayvancılık alanında kooperatifler aracılığı ile vatandaşlarımızın ürettiği ürünleri Seyhan Belediyesi olarak geri alma garantisi vereceğiz” dedi

KÖYLÜ ÜRETECEK VATANDAŞ UCUZA YİYECEK

Başkan Akay, merkeze uzak mahallelerde tarımsal üretim yapmaya çalışan insanların emeğinin değer bulması için kırsal kalkınma projelerini hayata geçireceklerini ifade etti. Patatesin, soğanın ve domatesin en çok tüketilen sebzeler arasında yer aldığını kaydeden Başkan Akif Akay üretilen ürünlerden nasıl yüksek ve kaliteli verim alınıp yüksek kazanç sağlanacağını, tüketicinin de uygun fiyatlarla sebze meyve yiyebileceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 17:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42