banner6

Akçay: Alınan tedbirlere uyun

Adana Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay, pazarcı esnafını Korona virüsüne karşı önlem almaları konusunda uyardı. Akçay ve yönetimi bizzat kendi elleriyle pazarcı esnafına Pazar yerlerine giderek koruyucu maske ve eldiven dağıttı. Ancak bazı pazarcıların maske ve eldivenleri almalarına rağmen takmak yerine kenara bırakarak işlerine devam ettikleri görüldü.

Akçay: Alınan tedbirlere uyun

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay, pazarcı esnafını Korona virüsüne karşı önlem almaları konusunda uyardı.

Dünya geneline yayılan ve Türkiye’de 40 kişiden fazlasının hayatını kaybettiği ve binlerce insanın yakalandığı Korona virüsü kapsamında tedbirler alınmaya devam ediyor. Yaşanan bu virüs salgını nedeniyle bir vatandaşlar yetkililerin ‘evde kal’ çağrısına uyuyor. Ancak vatandaşlar Pazar alış verişlerini ve market alış verişlerini yapmak için evlerinden çıkmak zorunda kalıyor.

VİRÜS YAYMA RİSKİ

Özellikle pazarlara giden insan sayısının fazla olması pazarcı esnafının ve vatandaşların virüs kapma riskini arttırıyor. Tamda bu nokta devreye giren Adana Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Başkanı Ahmet Akçay ve yönetimi bizzat kendi elleriyle pazarcı esnafına Pazar yerlerine giderek koruyucu maske ve eldiven dağıttı. Ancak bazı pazarcıların maske ve eldivenleri almalarına rağmen takmak yerine kenara bırakarak işlerine devam ettikleri görüldü.

TEDBİR ALIN

Konuyla ilgili pazarcı esnafına yönelik açıklama yapan Oda Başkanı Ahmet Akçay, esnaflarına tedbir alın çağrısı yaptı. Akçay, “Hepinizin bildiği gibi şuanda ülkemizde Korona virusten korunmak ve yayılmasını önlemek amacıyla üst düzey başta olmak üzere birçok hayati tedbirler alınmakta ve uygulanmaktadır. Günlerdir birçok esnaf kolu dükkanlarını ve işyerlerini kapatmak suretiyle bu tedbirlerin gereğini kendilerinin ve yanlarında çalıştırdıkları işçilerinin kazançlarından feragat ederek yerine getiriyorlar. Biz pazarcı esnafı ise bu uygulamaların dışında tutulduk ve faaliyetlerimize uymamız zorunlu hale getirilen kurallarla devam ediyoruz.” dedi.


ELDİVEN MASKE DAĞITTILAR

Pazar yerlerinde maske ve eldiven dağıtımı yaparak esnaflarının ve vatandaşların korunması için elinden geleni yaptığını işaret eden Akçay; “1 haftadır pazar yerlerimizde bizzat kendim ve oda personelimiz tarafından sizlerin ve vatandaşların korunması için maske /eldiven dağıtımı yaptık. Amacımız hem esnaflarımızın, hem de halkın sağlığını riske atmamaktı. Fakat bugün gözlemlediğimiz kadarıyla bazı esnaf kardeşlerim tüm bu önemlerin ve uyarıların ciddiyetini yeterince anlamamış olacak ki, ne maske, ne de eldiven kullanımına dikkat etmeden sebze meyve satışı yapmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

YARIN GEÇ OLABİLİR

Yarın geç olmadan tedbir alınmasını isteyen Akçay, pazarcı esnafına hitaben şunları söyledi;

“Güzel kardeşlerim; bu virüs illetinin şakası yok. Bizler üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bu zorunluluğa uymanızı Oda Başkanınız Ahmet Akçay olarak değil; bir kardeşiniz, abiniz, arkadaşınız her şeyden önce insani bir varlık olarak rica ediyorum sizden. Yarın geç olmadan tedbirimizi alalım. Bu zor günleri hep birlikte en az hasarla atlatmak için azami hassasiyet gösterelim. Kurallara uyup sağ duyulu davranan tüm pazarcı esnaflarımıza teşekkür ediyor diğer kardeşlerimin de aynı duyarlılıkta olmasını bekliyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER