banner6

AOSB'de 3 bin 500 yeni istihdam

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), son yıllarda büyüme trendini devam ettirmek için yatırım ve istihdama odaklandı. 2017 sonuna kadar hayata geçirilecek 574 milyon 716 bin liralık planlı yatırımla 3 bin 500 kişiye yeni iş kapısı açılması planlanıyor.

AOSB'de 3 bin 500 yeni istihdam

AOSB'de 3 bin 500 yeni istihdam

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), son yıllarda büyüme trendini devam ettirmek için yatırım ve istihdama odaklandı. 2017 sonuna kadar hayata geçirilecek 574 milyon 716 bin liralık planlı yatırımla 3 bin 500 kişiye yeni iş kapısı açılması planlanıyor.

İnşaat, gıda, tekstil, kâğıt, gıda, plastik, ambalaj, makine, kimya, enerji, hazır beton, çelik hasır, ahşap, mobilya ve otomotiv gibi birçok farklı alanlarda 351 firmaya ait toplam 407 işletmenin faaliyetini sürdürdüğü AOSB, dev yatırımlarla büyümeye devam ediyor. 2017 yılı sonuna kadar 43 firmanın 574 milyon 716 bin TL tutarında yeni yatırım yapmayı planladığı AOSB'de, istihdam sayısı da yaklaşık yüzde 10'luk bir artış ile 38 bin 500'e çıkacak. Yatırımcı firmalar, toplamda 291 bin 809 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi inşa edecek.

ÜRETİMLE BÜYÜYEN TÜRKİYE

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Ortadoğu ve Afrika pazarlarına olan yakınlığının yanında, havaalanı, demiryolu, uluslararası karayolu, otoyol ve limanlara yakınlığı gibi lojistik üstünlüğüyle yatırımcıya birçok avantaj sağlayan AOSB'nin, yeni yatırımlarla her geçen gün daha da büyüdüğünü ve güçlendiğini söyledi.

Yapılacak yatırımlar ile hem Adana’nın hem de Türkiye’nin kazanacağına değinen Sütçü; "Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu Bölge Müdürlüğü Binası ve Sosyal Tesisleri,  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Ç.Ü. OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Özel Teknik Meslek Lisesi, Çarşı Alışveriş Merkezleri, Bankalar, Noter, İŞKUR, SGK Şubesi, Gümrük Müdürlüğü Şubesi, Türk Telekom Santrali ve PTT Binası, Fiber Optik Kablo Alt yapısı ve Polis Noktası ile sanayicilerimizin hizmetindedir.

Türk sanayicisi ülkesine güveniyor ve yatırımlara büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor. Önümüzdeki süreçte hayata geçecek yatırımlarla hem Adana'mız hem ülkemiz hem de açılacak istihdam alanları sayesinde insanlarımız kazanacak. Biz sanayiciler olarak, üzerimize düşen görevi her koşulda yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için yatırıma, üretime ve yeni istihdam alanları oluşturmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.  Çünkü bizler, bunu milli bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu bilinç ve sorumlulukla hareket ediyoruz." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2017, 15:20

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER