banner6

Artuklu Üniversitesinden 15 Temmuz etkinlikleri

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıldönümü münasebetiyle “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” adı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Artuklu Üniversitesinden 15 Temmuz etkinlikleri

Artuklu Üniversitesinden 15 Temmuz etkinlikleri

 

ADNAN AVUKA

MARDİN- Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıldönümü münasebetiyle “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” adı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

11-16 Temmuz tarihleri arasında bir hafta boyunca fotoğraf sergisi ve konferans düzenlenerek Mevlid-i-Şerif okutulacak.

Ülkemizin, 15 Temmuz 2016 tarihinde milletin birlik ve beraberliğini bozma hedefiyle emsali görülmemiş hain ve alçakça bir askeri darbe kalkışmasına tanıklık ettiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Milletimizin demokrasimize karşı girişilen bu hunharca saldırı ile iradesine yapılan ihanet karşısında tek yürek olup şer odaklarına karşı dünya tarihine geçecek bir destan yazdığını belirtti.

 

15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine ve hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizen Rektör Ağırakça:

 

“Cumhurbaşkanımızın, Meclisimizin, Başbakanımızın ve tüm güvenlik güçlerimizin canları pahasına sahip çıktığı cumhuriyetimize ve milli irademize yönelik, FETÖ/PDY terör örgütünün ihanetini hatırlarda canlı tutmak ve gelecek nesillere yeniden yaşatmayı düşünecek olanlara karşı direnme konusunda en güçlü ilhamı ve mirası bırakmak için Mardin Artuklu Üniversitesi olarak “15 Temmuz Yıldönümü” nde fotoğraf sergisi, konferans ve şehitler için Mevlid-i Şerif okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz.”  dedi.

 

Dün Saat 16.00’da Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası fuaye alanında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışında sonra Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın konuşmacı olarak katıldığı  “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi” konulu konferans düzenlendi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 16:11

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER