Ata binmekte zamlandı

Mardin Birinci cadde üzerindeki tarihi yerlerde gezi yapan ve adını “Mercedes” koydukları atlara binmek zamlandı. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ve atlara biniş bedelinin 5 TL’den 9 TL’ye çıktığı öğrenildi

Ata binmekte zamlandı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin Birinci cadde üzerindeki tarihi yerlerde gezi yapan ve adını “Mercedes” koydukları atlara binmek zamlandı. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken ve atlara biniş bedelinin 5 TL’den 9 TL’ye çıktığı öğrenildi

At sahipleri, her şeye zam geldiğini yulaf ve samana da zam gelmesi nedeniyle atların biniş ücretine de zam yapmak zorunda kaldıklarını söylediler.

 

Mardin’e gelip yabancı ve özellikle yerli turistlerin çocukları büyük ilgi duyduğu atlara binerek hatıra fotoğrafları çekmeyi ihmal etmiyorlar. Aynı zamanda büyüklerde aynı ilgiyi duyarak ata binmek için sıraya giriyor.

Günde en az 100’e yakın turist ata binip fotoğraf çektirirken, turistlerin daha fazla dikkatlerini çekmek için bazı at sahipleri ellerindeki arabanasi ile çalgı çalarak turistlerin dikkatini çekmeye çalışıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 13:32

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER