Av. Veli Küçük; “Bize güç katacaksınız”

Av. Veli Küçük;  “Bize güç katacaksınız”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Genç avukatların sertifika töreninde konuşan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Genç meslektaşlarımız, staj evresini başarıyla tamamladılar. Avukatlık mesleğini ifa ederken, meslek etiği ve kurallarına bağlı kalarak mesleğimizi yücelteceğinize inancım tamdır. Ayrıca bizlere güç katıp, baro çalışmalarımızda da destek vereceklerdir” dedi.

Adana Barosu’nda 30. Dönem ruhsat heyecanı yaşandı. Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 15 stajyer avukat düzenlenen törenle yemin edip, cübbe giyerek ruhsatlarını aldı.

Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt salonunda geniş katılımlı yapılan törene, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyeleri Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Timur Ortatepe, Av. Mert Kuşdemir, yemin eden genç avukatların aileleri, avukatlar ve yakınları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, sertifika alan genç avukatları ve ailelerini tebrik ederek genç meslektaşlarına yol gösterici tavsiyelerde bulundu.

AİLELERE TEŞEKKÜR

Genç avukatların ailelerini kutlayan Av. Veli Küçük, “Tüm maddi ve manevi varlıklarını ortaya koyarak bugünkü başarının gerçek mimarları olan ve bu güzel günümüze katılarak bizleri yalnız bırakmayan anne ve babaları canı gönülden kutluyorum. Hepsi evlatlarına haklı olarak büyük bir gurur ve parıldayan gözlerle bakıyorlar" dedi.

MESLEĞİMİZİ YÜCELTECEKSİNİZ

Genç avukatlara tavsiyelerde bulunan Av. Veli Küçük, “Genç meslektaşlarımız bizlere güç katıp, baro çalışmalarımızda da destek vereceklerdir. Staj evresini başarıyla tamamladılar, onlara keyifli, uzun soluklu meslek hayatı diliyorum. Bu görevi ifa ederken, meslek etiği ve kurallarına bağlı kalarak mesleğimizi yücelteceğinize inancım tamdır” diye konuştu.

HEPİNİZE SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Avukatlığın büyük sorumluluk taşıdığına değinen Baro başkanı Av. Veli Küçük, “Genç meslektaşlarım, bugün itibariyle sadece avukatlık yapmayacaklar, çünkü avukatlık mesleği salt adliye koridorlarında, duruşma salonlarında, dosya kapakları arasında yapılacak meslek değildir. Aynı zamanda bu meslek; topluma, yaşadığı döneme, coğrafyaya sorumluluklar yükleyen bir meslektir. Hak, hukuk, demokrasi kavramlarına işlevsellik kazandırmak noktasında hepinize sorumluluk yüklemektedir” ifadesi kullandı.

Adli yıl açılışına da değinen Av. Veli Küçük, “Biz, Yargıtay’ın ev sahipliğindeki adli yıl açılışlarının yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına gölge düşürmeyecek ölçütler ve kıstaslarla olmasını çok önemsiyoruz. Büyük önderimiz Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin kazanımları ve birikimleri ile bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz.

Bir adli yıl açılışında hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve adalet vurgusunun en önemli unsur olması gerekir. Bir hukukçunun da hak, hukuk, adalet, yargı bağımsızlığı mevzubahis ise gerisi teferruattır demelidir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş genç meslektaşlarına toplu yemin ettirdi.

Ruhsat alan stajyer avukatlar; Deniz Alişan, Esra Nur Karakuş, Gökhan Özek, Hasan Hüseyin Yıldırım, Kezban Borlu, Kübra Eraslan, Meral Ünal, Mert Kök, Muzaffer Buluç, Nafiye Merve Kalkan, Oğuzhan Akharman, Ömer Kaan Uçar, Özge Yılmaz, Reyhan Avcı ve Sevil Saygılı

Cübbe giydiren avukatlar; Av. Uğur Aydıngül, Av. Ali Rıza Kıyıksan,  Av. Seda Canbolat, Av. Vecih Yamanyılmaz, Av. Murat Özer, Av. Tuncay Cinbay, Av. Mustafa Çinkılıç, Av. Nuri Şahin, Av. Himmet Beydoğan, Av. Nursel Ünal, Av. Ahmet Gani Küçük, Av. Oya Koyuncu,  Av. Ali Yavuz, Av. Ayşegül Suluoğlu, Av. Sinem Gamze Güloğlu, Av. Kübra Özdemir-Av. Beyhan Tufan.

Törenin sonunda genç avukatlara Avukatlık Kanunu, Ali Haydar Özkent’in “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar”, Av. Güneş Gürseler’in “Genç Avukatlara Güncel Öneriler” isimli kitaplar ile Adana Barosu rozeti, kalem, anahtarlık ve hediye edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2