banner6

Avcı: Kozan’ın acil çözülmesi gereken sorunları var

Avcı: Kozan’ın acil çözülmesi gereken sorunları var

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayının 3. Birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı oturumu gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis salonunda gerçekleşen oturuma Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlık yaptı. Açılış yoklamasının ardından gündem dışı konuşan Kozan Belediye Meclis Üyesi Abdullah Avcı, Kozan’ın acil bekleyen sorunları dile getirmek için söz aldığını söyledi.  Sinekle ve yakağanla mücadele edilmesi gerektiğini anlatan Avcı, “Gerek ilçe gerek büyükşehir belediyesi gerek ilçe belediyesi ağlarına bağlı yollarımız gerçekten çok kötü durumda. Kozan Belediyesi’nin içerisinde bulunduğu çok zorlu mali sıkıntılar göz önüne alındığında ve büyükşehir belediye ağı dikkate alındığında şuanda ivedi olarak yapılması gereken bazı yollara işaret etmek istiyorum. Kozan ilçesinin batı tarafındaki köy ve mahallere bağlayan, Sırkıntı yolunun devamı niteliğindeki cadde adeta insan haysiyetini yerle bir eden bir durum içerisinde her gün yaklaşık 10 bin aracın geçiş yaptığı bu yolun acilen yapılması gerekmektedir. Yine ilçe merkezinde yer alan Pazar yerinin kuzeyindeki caddenin bir tarafı seçim öncesi asfaltlanmış ama diğer tarafının asfaltı kazıldığı haliyle durmaktadır. İlçemiz için büyük bir prestij kaybına neden olan ve şehrin tam merkezindeki bu çirkinliğe son verilmesi gerekmektedir.” dedi.

ACİLİYET GEREKTİREN KONULAR

Bu konuların aciliyet gerektiren konular olduğuna dikkat çeken Avcı, “Yine Kozan ilçemize bağlı Kızıllar Mahallesi geçtiğimiz yıl programa alınmış, malzemesi dökülerek sıkıştırılması yapılmış ancak sıcak asfaltı dökülememiştir. Bal yağışlı geçen bir kış döneminden sonra yol adeta köstebek yuvasına dönmüş, ulaşım neredeyse yapılmaz hale gelmiştir. Halkımız müzdariptir, bu yolun acilen asfaltlanması gerekmektedir. Yine aynı ilçemizde bulunan Yüksek Ören Mahallesi’nde ki durumda aynıdır. İki yolun bir an evvel asfalta kavuşması acil önem arz etmektedir. Mezarlıklar ele alınmalıdır, bu mezarlıkların acil bakımları yapılmalıdır. Kozan ilçe merkezindeki bazı kavşaklarda trafik güvenliğini aksatacak şekilde kavşaklara reklam panoları konulmuştur. Görüşü neredeyse tamamen kapatan bu panoların tamamen kaldırılması gerekmektedir. Elbette ki seçimlerinden yeni çıkıldığının farkındayız ancak aciliyet gereken konuların yerine getirilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

Avcı’ya yanıt veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, Kozan’ın ilçeler içerisinde tek sinekle mücadeleyi yapan belediye olduğunu vurguladı. Kendilerininde destek vereceklerini kaydeden Başkan Karalar, “Ama anladığım kadarıyla bizden sinekle mücadele konusunda destek de istiyorsunuz. Ama bir yanlış anlamaya meydan vermemek için söylüyorum. Kozan sinekle mücadeleyi kendi imkanları ile yapmaktadır. Daha önceden Büyükşehirle kendi aralarında bir anlaşmaları var. Demek ki yetmiyor, bizim desteğimizi istiyor. Hay hay. Dün belediye başkanlarının konuşmasına istinaden söylüyorum. Bu sene yağmur, kar, kış çok kötü oldu, köy yollarının çoğu tahrip oldu, biz de biliyoruz. Ama imkanlar çerçevesinde bizim yol ekibi de bütün ilçe başkanlarını, belediye başkanlarını arayarak en ivedi, en acil ihtiyaçlarını tespit edip  çare bulmalarını gerektiğinin talimatını verdim. Bugün Kozan’da ekibimiz var. Pazar Yeri Caddesi ve Sırkıntı Caddesinde başladılar, mezarlıklarla da ilgili komple temizliğe başladı, bunu bilgilerinize arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü. Maddeler ilgili komisyonlara sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:29

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER