banner6

Avukatlar ordusuna taze kan

Avukatlar ordusuna taze kan

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Begüm Şahin, Başak Eker, Mustafa Can Aydın, Begüm Lavkor, Sultan Kılıç Koncak, Ozan Kökten, Sidar Tekdemir, Mehmet Ersoy, Merve Baysal ve Cem Çiftdoğan toplu halde yapılan meslek yeminlerinin ardında cübbelerini giyerek ruhsatlarını aldı.

Adana Barosu Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapılan törene; Baro Başkanı Av. Veli Küçük, önceki dönem CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve sertifika alan avukatların aileleri katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, mesleğe yeni adım atan genç meslektaşlarını, maddi ve manevi desteklerinden dolayı ailelerini ve staj yapılan büroların avukatlarını kutlayarak teşekkür etti.

Genç avukatlara önerilerde bulunan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Genç meslektaşlarım, bugün itibariyle sadece avukatlık yapmayacaklar, çünkü avukatlık mesleği adliye koridorlarında, duruşma salonlarında, dosya kapakları arasında yapılacak meslek değildir. Aynı zamanda bu meslek; topluma, yaşadığı döneme, coğrafyaya sorumluluklar yükleyen bir meslektir. Hak, hukuk, demokrasi kavramlarına işlevsellik kazandırmak noktasında hepinizin sorumluluk alacağınıza inancım tamdır. Uluslararası sözleşmeler de Baroları, avukatları, hak, hukuk ve adalet savunucuları ve dönemin tanıkları olarak görülmektedir. Adana Barosu olarak bu görevimizi yerine getireceğiz“ şeklinde konuştu.

Ardından Av. Zehra Akarpınar, Av. Yasemin Tanır, Av. Semih Nazik, Av. Mehmet Can, Av. Aytaç Er, Av. Hakkı Aksay, Av. Günay Kılınç ve Av. Ahmet Can genç avukatlara cübbelerini giydirerek sertifikalarını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 13:47

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42