banner6

“Bacasız sanayiye çözüm bulunmalı”

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, Bacasız sanayi’ye çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

“Bacasız sanayiye  çözüm bulunmalı”

“Bacasız sanayiye

çözüm bulunmalı”

 

ADANA(İLKHABER) - Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, Bacasız sanayi’ye çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamada tarihten buyana medeniyetlerin buluşma noktası olan Adana’nın stratejik konumu, coğrafi yapısı, demografik, tarihi ve kültürel zenginliğinin göz ardı edilemeyeceğinin ifade eden Başkan Kutluca,’’ 160 km sahil şeridine sahip bir Adana’nın, turizm gelirleri açısından Mersin ve Antalya’dan çok geride kalmasının üzücü olduğunu dikkat çekti.

 

2018 YILI TURİZM YILI İLAN EDİLMELİDİR

 

TÜMSİAD olarak, 2017 yılının turizm yılı ilan edilmesi tekliflerinin göz ardı edildiğini, Adana ekonomisine katkı sağlayacağına inandıkları için bu defa da, 2018 yılının turizm yılı ilan edilmesi taleplerinin  olduğuna vurgu yapan Kutluca, ‘’Tarihi dokular korunarak turizmin ayağa kalkması için acil çözümler üretilmesi, Adana sevdalıları için milli bir görev olmalıdır.  Deniz turizmi, kış turizmi, yayla turizmi, dağ ve mağara turizmi, inanç ve sağlık turizmi, av turizmi, zengin bitki örtüsü, göl ve lagünleri ile gastronomi turizminin ayrı ayrı ele alınarak güzel projeler ve yatırımların yapılması, İl’imizi cennete çevirecektir’’ açıklamasında bulundu.

Kutluca, Adana turizminin gelişmesi ve ülke ekonomisine katkı koyması açısından siyasiler kadar, merkezi ve yerel yöneticiler ile STK ve iş adamalarına da görevler düştüğünü  belirterek, ‘’TÜMSİAD olarak  Ülkemizin ve Adana’mızın hayrına olacak her türlü proje de varız. Adana’mızın geleceği için, bacasız sanayi’e mutlaka çözüm bulunmalıdır’’ şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 16:26

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER