banner6

Bakan Yardımcısı Demirtaş’a Fahri Adanalı Hemşehri Beratı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş Fahri Adanalı oldu. Adanalılar Derneği ve Başkent Adanalılar Platformu Başkanı Yunus Sakarya,  Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş'a Dernek Onursal Üyeliği ve Adanalılık Beratı verdi. Sakarya, “Adanalılar Derneğimiz ve Başkent Adanalılar Platformu olarak aldığımız ortak kararla Sayın Bakan Yardımcımıza Fahri Adanalı Hemşehri Beratı takdim ettik.    Sayın Bakan Yardımcısımız Mücahit Demirtaş artık Adana’nın “Fahri Hemşehrisi” oldu” dedi.

Bakan Yardımcısı Demirtaş’a  Fahri Adanalı Hemşehri Beratı

FİRDEVS ARSLAN

ANKARA(İLKHABER)-Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş Fahri Adanalı oldu. Adanalılar Derneği ve Başkent Adanalılar Platformu Başkanı Yunus Sakarya,  Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş'a Dernek Onursal Üyeliği ve Adanalılık Beratı verdi. Sakarya, “Adanalılar Derneğimiz ve Başkent Adanalılar Platformu olarak aldığımız ortak kararla Sayın Bakan Yardımcımıza Fahri Adanalı Hemşehri Beratı takdim ettik.    Sayın Bakan Yardımcısımız Mücahit Demirtaş artık Adana’nın “Fahri Hemşehrisi” oldu” dedi.

“ARTIK BURADA BİR HEMŞERİNİZ VAR”

Bakanlık makamında gerçekleşen törenle “Fahri Adanalı Hemşehri Beratı”nı alan Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş,  “Artık kendimi Adanalı hissediyorum. Adanalılık kültürü beğendiğim, takip  ettiğim bir kültür. Adanayı da şehir olarak çok seviyorum. Artık burada bir hemşehriniz var, tüm Adana’ya sevgilerimi yolluyorum” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ana binada gerçekleşen törene Adanalılar Derneği Başkanı Yunus Sakarya, Başkent Adanalılar Platformu Adına Fatih Bayhan ve Güçbirliği Vakfı ve MÜSİAD Önceki Dönem Başkanı, İş insanı Bilal Nadir Gök, Genel Sekreter Mehmet Kubat, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri Zekeriya Nane, Hasan Kahveciler, Güler Özbiçer, Ali Durak, Gökay Dağlı, İrfan Büyüksarı, Genç Adanalılar adına ise Halis Aküzüm iştirak etti. Törende Konuşan Adanalılar Dernek Başkanı Yunus Sakarya, “Mücahit Demirtaş Bakanımızla Adanamız yeni bir Bakan, yeni bir dost, yeni bir gönüldaş kazanmıştır. Bizi geçtiğimiz ay Aladağ’da yalnız bırakmayarak bölgemizdeki yangında tahrip edilen alanlarla ilgilenerek evi yananların yeniden ev sahibi olma süreçlerini yakından takip eden Sayın Demirtaş’a kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Yönetim kurulumuzun aldığı 29.09.2021 tarih ve 17 sayılı kararla Mücahit bey artık Adanalılar Derneğinin “Onursal üyesi ve fahri Adanalı Hemşerimizdir. Hayırlı olsun” dedi.

 Törende konuşan Başkent Adanalılar Platformu Başkanı Fatih Bayhan, Bakan Yardımcısı Demirtaş’a teşekkür ederek. “Bakan Yardımcımızın nezaketiyle kabul buyurdukları hemşehrilik beratı için kendisine teşekkür ediyoruz. Adanalılar Lobisi’nin önemli bir ayağı olarak inşallah Adanalıların yeni bir adresi olarak kendisini rahatsız edeceğiz. Bu anlamlı tören vesilesiyle bir araya geldik, Adanalılık bir kültürün adıdır. Havası, suyu, insanı farklıdır. Bakan yardımcımızın insani hasletleriyle Adanalının insani hasletleri arasındaki benzerlik bu törene zemin oldu. İnşallah yeni hayırlı işlere de vesile olur” dedi. Tören sonunda  Bakan Yardımcısı Demirtaş’a Adana’nın sembollerinden biri olan tarihi Adana Büyüksaat’in maket figürü hediye edildi. Ayrıca  Adana Narenciyesi, Adana cezeryesi ve şalgam sunuldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42