banner6

Basın demokrasinin güçlenmesini sağlar

Adana Valisi Demirtaş, 24 Temmuz basından sansürün kaldırılışı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

Basın demokrasinin  güçlenmesini sağlar

Basın demokrasinin

güçlenmesini sağlar

 

 

ADANA(İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, basının demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılar verdiğini söyledi.

Vali Demirtaş, 24 Temmuz basından sansürün kaldırılışı ve Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türkiye’de 24 Temmuz 1908 tarihinden bu yana her yıl 24 Temmuz Günü; “Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı” olarak kutlandığını hatırlatan Vali Delirtaş, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Toplumun bilgilendirilmesi yolunda haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olmasının yanı sıra demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birini teşkil eden basın mesleği;  kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

 

Kamuoyu adına üstlendikleri görevi; toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, ilkeli, bağımsız ve tarafsız bir anlayışla gerçekleştiren basın çalışanlarımız; toplumu her konuda aydınlatma, bilgilendirme, haberdar etme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli görevleri en zor şartlar altında dahi yerine getirmektedir. Kamu adına gerçekleri araştırma ve doğru haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğini layıkıyla yerine getiren basın çalışanlarımız her türlü takdiri hak etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumsal barış ve huzurun önemli gereksinimi olan doğru ve sağlıklı bilgi akışının sağlanmasına, demokrasimizin güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayan tüm basın mensuplarımızın, “24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı”nı içtenlikle kutluyorum.

 

Daha çağdaş ve müreffeh bir Türkiye yolunda üstlendikleri sorumluluğu meslek ilkelerine uygun olarak yerine getiren basın mesleğinin tüm çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 16:53

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER