banner6

Başkan Kocaispir Merkez Park’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne katıldı

Başkan Kocaispir Merkez Park’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne katıldı

ADANA(İLKHABER)-Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, Valiliğimizin öncülüğünde ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın destekleri ile Merkez Park’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne katıldı. Anma gününe katılan vatandaşların rahat etmesi için büyük çaba harcayan Başkan Kocaispir hiç bir fedakarlıktan kaçmadı. Tören alanında vatandaşlarla tek tek ilgilenen Başkan Kocaispir sohbet edip katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde tasarlanan 'Osmanlı Padişah Kıyafetleri' sunumu ise büyük ilgi gördü.

FETÖ'cü hainler ve işbirlikçilerinin yapmak istediği darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde tören alanına katılan vatandaşların rahat etmesi için bütün imkanlarını seferber ederek onlara sandeviç, sıkma, börek  çay, soğuk su ve karpuz ikram eden Başkan Kocaispir, ''15 Temmuz'u unutmayacak, diriliş ruhunu hep diri tutacağız. Türk Milleti tarihte öldü denilen yerde dirilen, bitti zannedildiği anda tarihi yeniden yazmaya başlayan şerefli bir millettir. Kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da vatanını, milletini ve bayrağını korumak için göğsünü siper eden bu necip millete ne yapsak azdır.'' şeklinde konuştu.

Türk Milletinin Çanakkale ve Kurtuluş savaşı ruhu ile hareket ederek 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da tek yumruk olarak mücadele ettiğini belirten Başkan Kocaispir ''Aziz milletimiz 15 Temmuz'da vatansever güvenlik güçlerimizle vatanına, milletine, bayrağına, devletine ve iradesine sahip çıktı, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle meydanları hainlere bırakmadı. O gece tüm dünyaya örnek olacak bir birliktelik sağladık. Bu kutlu mücadelede şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.'' dedi

OSMANLI PADİŞAH KIYAFETLERİ

Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde tasarlanan 'Osmanlı Padişah Kıyafetleri' 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne özel olarak vatandaşların beğenilerine sunuldu. Yüreğir Belediyesi öğretmen ve öğrencilerin sunduğu gösteri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER