banner6

Basketbolda ‘Prizma’ farkı

Gençlik ve spor Bakanlığı faaliyet programında yer alan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Okul Sporları Basketbol Genç Kızlar il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Basketbolda ‘Prizma’ farkı

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER)- Gençlik ve spor Bakanlığı faaliyet programında yer alan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Okul Sporları Basketbol Genç Kızlar il birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Adnan Menderes Spor Salonu’nda yapılan müsabakalar sonunda il birincisi Özel Eral Anadolu Lisesi. il ikincisi Özel Prizma Akademi Anadolu Lisesi, il üçüncüsü Piri Reis Anadolu Lisesi ve il dördüncüsü ise Abbas Sıdıka Anadolu Lisesi oldu.

Dereceye giren okullar için Adnan Menderes Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları il Temsilcisi Hamit Şentürk, “Gençlik ve spor Bakanlığı faaliyet programında yer alan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Okul Sporları Basketbol Genç Kızlar il birinciliği müsabakalarının sonuna geldik. Başarılı olan okullarımızı ve takımların okullarını, idarecilerini, sporcularımızın ailelerini, beden eğitimi öğretmenlerini ve emeği geçenleri tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.

Türkiye finallerine giden yolda bundan sonra erkeklerde iki ve genç kızlarda bir okulumuz katılacak. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Adana 01 plaka olarak katılacaksınız ve sizlerden inşallah Türkiye finalinde de inşallah 01’i bekliyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Ardından Gençlik ve Spor Şube Müdürleri Murat Adıgüzel, Kemal Orhan, Gençlik ve Spor Okul sporları Sorumlusu Ramazan Bahadır ve Okul Sporları il Temsilcisi Hamit Şentürk tarafından dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.

Kuruluşunun ilk yılında gösterdiği başarının önemine değinen Özel Prizma Akademi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Pınar Göktürk, “Kız Basketbol takımımızın daha ilk yılı ve bu ilk yılda elde ettiği başarı bizim için yeni yıl için motivasyon olmasının yanında ayrı bir gururdur. Tüm maçlarını izledik ve çocuklarımızdaki azmi gördükçe ayrı bir keyif aldık. Mutluyuz, gururluyuz. Yeni dönemde daha iyi işler yapacaklarına inanıyorum. Önümüzdeki yıl hedefimiz il birinciliği alarak Türkiye finallerinde Adana’yı temsil etmek ve hatta derece ile dönmektir. Bu gururu bizlere yaşatan çocuklarımızı kutluyor, her zaman yanımızda olan ailelerini ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimdeki başarılarına da dikkat çeken Göktürk, “Prizma olarak, öğretimde kalite ve başarıları ile fark yaratan, mutlu, özgüvenli, çalışkan, başarılı, ilkeli, açık fikirli, öz değerlendirme yapabilen, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, aynı zamanda küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz.

Velilerimizin ve öğrencilerimizin bizi seçmelerindeki nedenler arasında; Etkili öğretim sistemi, verilen ders saat sayısının çokluğu, öğrencilere birebir takviye ders imkanının bulunması, branşında uzman öğretmen kadrosunun fazlalığı, her hafta düzenli olarak deneme sınavlarının yapılması, etkin rehberlik hizmetleri, öğrenci etüt ve çalışma alanlarının yeterliliği, düzenli veli bilgilendirme toplantılarının yapılması, kurum disiplini, kurum başarısı önemli rol oynamaktadır.

Bundan sonraki süreçte de bu uzman deneyimimiz ve kendini sürekli yenileyen iş ruhumuzla öğretim hizmetlerimize devam ederek çocuklarınızın geleceğini inşa edeceğiz” diye konuştu.

Özel Prizma Akademi Anadolu Lisesi Kız Basketbol Takımı sorumlusu Beden Eğitimi Öğretmeni Yağmur Şaybak da müsabakalarda iyi mücadele ettiklerine değinerek, “Çok iyi mücadele ettik ve kuruluşumuzun ilk yılında il ikinciliği gibi iyi bir derece yakaladık. Bu bizi gururlandırdı ve iyi bir motivasyon oldu. Hedefimiz yeni dönemde Adana birinciliği alarak, Türkiye finallerine gitmek ve oradan da başarı ile dönmek olacak.

Öğrencilerimizin bunu başaracağına eminim. Kendimize güveniyoruz. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve antrenörlerimiz bir bütünüz. Birlik ve beraberlik içerisinde azimle çıktığımız bu yolda daha iyi dereceler alacağımıza eminim.  Öncelikle çocuklarımızı, bizden desteklerini esirgemeyen ailelerini ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER