Beyhan Demirtaş, Lider Çocuk Tarım Kampı’nı ziyaret etti

Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, İl Tarım Müdürlüğünce ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen Lider Çocuk Kampı’nı ziyaret etti.

Beyhan Demirtaş, Lider Çocuk Tarım Kampı’nı ziyaret etti

ADANA (İLKHABER) - Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, İl Tarım Müdürlüğünce ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen Lider Çocuk Kampı’nı ziyaret etti.

Bu yıl “Sıfır Atık” temasıyla altıncısı gerçekleştirilen Lider Çocuk Kampı’nda Çukurova İlçesi Emine Nabi Menemencioğlu İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileriyle bir araya gelen Beyhan Demirtaş, çocuklarla birlikte atık şişe ve pet şişelere çiçek ve çilek fidesi dikti.

Etkinlikte yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan sıfır atık projesine değinen Beyhan Demirtaş, atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın tüm insanlığın ortak sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Geri dönüşüm bilincinin çok küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanması gerektiğinin altını çizen Beyhan Demirtaş, bu tarz farkındalık etkinliklerinin arttırılmasının önemini de belirterek çevre bilincinin her şeyden önce bir kültür göstergesi olduğunu ve Türk kültüründe tasarrufun önemli bir yer kapladığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 16:44

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER