banner6

Bin 208 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı’nca sürdürülen “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” projesi kapsamında, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bin 206 bisiklet dağıtıldı.

Bin 208 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Bin 208 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

 ADANA (İHA) - Sağlık Bakanlığı’nca sürdürülen “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” projesi kapsamında, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bin 206 bisiklet dağıtıldı.
Atatürk Parkı’nda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Halk Sağlığı Müdür Çağlar Çatak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Törende yaptığı konuşmada hareketsiz yaşamın, toplum için en önemli sağlık problemi olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, Sağlık Bakanlığı’nca sürdürülen proje kapsamında dağıtılan bu bisikletlerin, öğrencilerin fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmaları ve örnek olmaları konusunda hayli yararlı olacağına inandığını söyledi.
Konuşmasında, tüm vatandaşlara ‘sağlık için hareketli yaşam’ önerisinde bulunan Vali Mustafa Büyük, daha sonra öğrencilere bisikletlerini dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 16:59

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER