banner6

Boşanmak için eylem yapan kadına barodan hukuki destek

Boşanmak için eylem yapan  kadına barodan hukuki destek

ADANA (İLKHABER) - Baro Başkanı Av. Veli Küçük şiddet gördüğünü beyan ettiği kocasından uzun yıllar süren hukuk mücadelesine rağmen boşanamadığı için Adana Adliyesi önünde ‘Boşanmak İstiyorum’ pankartı açarak tepkisini ortaya koyan Meryem K ile bir araya gelerek görüştü.

Uzun yıllardır boşanma mücadelesi verdiği söyleyen Meryem K şiddet görmesine rağmen kocasından boşanamadığını, hukukun yetersiz kaldığını ifade etti.

Kadın Hakları Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin ile birlikte Meryem K’yi dinleyen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konunun görsel ve yazılı basında yer alması üzerine Adalet Bakanının ve Bakanlık yetkililerinin  konuya duyarlılık gösterdiğini, arayarak bilgi aldıklarını ifade etti.

Baro Başkanı Av.Veli Küçük, hukukun ispata dair yönlerinin yerine getirilememesinden kaynaklı olarak bazen yurttaşın beklentilerine yanıt veremediğini, uzun yıllar önce fiilen sona eren ve şiddet, tehdit, hakaret, küfür vs. çok ciddi sorunların yaşandığı evliliklerin devamında kimsenin yararının olmadığını, ancak verilen bilgiler çerçevesinde dava öncesi olaylar ve sonrasında yaşanan yeni vakıalarla tekrar boşanma davası açabilmenin mümkün olacağını, koşulları da bulunduğundan Adli Yardımdan avukat görevlendirmesi de yaparak hukuki destek vereceklerini söyledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42