Boydak, bez torba dağıttı

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek için kapalı pazar yerinde vatandaşlara çevre dostu bez çanta dağıtımı yaptı.

Boydak, bez torba dağıttı

 

ADANA (İLKHABER) - Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek için kapalı pazar yerinde vatandaşlara çevre dostu bez çanta dağıtımı yaptı.

 

Ceyhan ilçesinde çevre bilinci konusundaki tüm çalışmalarını hızlandıran Ceyhan Belediyesi Namık Kemal Mahallesi, Afet Evleri Cumartesi  Kapalı Semt Pazarı'nda vatandaşlara bez torba dağıttı. Başkan Boydak bez torba ile alışveriş yaparak pazardaki hemşerileri ile sohbet edip bez torbanın önemini anlattı.

 

Naylon poşet kullanımının zararlarına dikkat çeken Başkan Boydak, “Bütün Dünya’da artık poşetin zararları biliniyor. Hükümetimizin verdiği mücadele ortadadır. 300 yıl doğadan silinmeyen ve yaptığımız alışverişlere kanserojen tehlikesi oluşturduğu için poşetlerden uzak duracağız, artık alışverişlerimizi bez torba ve çantalarla yapacağız. Bizde vatandaşlarımıza çevre dostu, dayanıklı, pamuklu bez çantalardan vererek bu kampanyaya destek olduğumuzu gösteriyor, elimizden geldiğince vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyor ve doğamıza sahip çıkıyoruz” dedi.

 

Poşet kullanımının kaldırılması, yerine geri dönüşümü olan yaklaşık 20 bin bez torba Ceyhan Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından dağıtılırken, pazar esnafı ve vatandaşlar Başkan Boydak’a teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:45

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2