Bu acıya yürek dayanmaz

Adana’da görev yaptıkları Çukurova Belediyesi’nde uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Komiseri Habil Aykan, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu acıya yürek dayanmaz

TEVFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA – Adana’da ‘yolsuzluk’ iddiası nedeniyle görevden uzaklaştırılan 51 yaşındaki Ahmet Altuğ’un silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Komiseri Habil Aykan, belediyede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Aykan’ın büyük kızı Aysu Aykan, “Baba, ben şimdi sensiz ne yapacağım?” diye isyan ederken, küçük kızı Elif de babasının fotoğrafını öpüp ağladı.

 

ACIDAN KONUŞAMADI

Merkez ilçe Çukurova Belediyesi’nde önceki gün Ahmet Altuğ’un gerçekleştirdiği silahlı saldırıda hayatını kaybeden Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Komiseri Habil Aykan için görev yaptıkları belediye önünde bir tören düzenlendi. Törende gözyaşları sel olup aktı, mesai arkadaşları Aydoğdu ve Aykan’ı anlattı. Zabıtalar adına törende konuşan Cengiz Yalaş, yaşadığı acı nedeniyle güçlükle ayakta durdu, baygınlık geçirince de kürsüden indi.

 

SENSİZ NE YAPACAĞIM?

52 yaşındaki Habil Aykan’ın eşi Sibel Aykan, kızları Elif ve Aysu’ya sarılıp, gözyaşı döktü. Aykan’ın büyük kızı Aysu, “Baba, ben şimdi sensiz ne yapacağım?” diye isyan ederken, küçük kızı Elif de tören boyunca elinden düşürmediği babasının fotoğrafına bakıp öpmesi yürekleri dağladı. Kızları ve yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta duran Sibel Aykan da gözyaşı döktü.

 

TARİFİ ZOR BİR ACI YAŞIYORUZ

Burada konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de yaşanan olay nedeniyle tarifi zor bir acı yaşadıklarını dile getirdi. Çetin, “Emniyet müdürü olarak devletine ve milletine yıllarca hizmet veren Cengiz Müdürümüz, burada çok adice ve alçakça bir saldırının kurbanı oldu. Habil Komiserimizi anlatmaya kelimeler yetmez. Geçmişinde tek bir kara lekesi, eleştirilecek tek bir konusu bile olmayan dünyalar tatlısı bir insandı” dedi.

 

POLİSLİKTEN ZABITALIĞA

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı bünyesinde ‘polis müfettişi’ iken 2015 yılında ‘1. Sınıf Emniyet Müdürü’ olarak emekli olan ve sonrasında belediyede ‘zabıta müdürü’ olarak göreve başlayan 41 yaşındaki Cengiz Aydoğdu için Kabasakal Mezarlığı’nda bir tören düzenlendi. Törene; Aydoğdu’nun devresi olan Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ile Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 12:37

nurten


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER