Bu lise göz kamaştırıyor

Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli göz kamaştırıyor.

Bu lise göz kamaştırıyor

Bu lise göz kamaştırıyor

 

BAYRAM BULUT-ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli göz kamaştırıyor. Bu liseden mezun olan öğrenciler, turizm bölgelerindeki otel ve  restoranlarda nitelikli ara eleman olarak istihdam edilebiliniyor.

 

Adana’nın gözde okullarından olma özelliği taşıyan ve otelcilik ve turizm sektörüne nitelikli ara eleman yetiştiren Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli, birçok alanda adından söz ettiriyor. Sektörün kalifiye eleman açığını kapatan okulda, teorik bilgilerle birlikte resepsiyon, servis teknikleri, otel işletmeciliği, kat hizmetleri, yiyecek içecek  bilgisi veriliyor. Eğitim gören  öğrenciler, Uygulama Oteli’nde bir müşterinin nasıl karşılanacağı, isteklere nasıl cevap verileceği, nelere dikkat edileceği konularında bilgi sahibi oluyor.

 

ÖĞRENCİLERE İŞ GARANTİSİ

 

Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere İngilizce, Çince ve Rusça eğitim veriliyor. Teorik eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, okulun uygulama otelinde sektöre  hazırlanıyor. Mezun öğrenciler başta staj gördükleri yer olmak  üzere sektörde çalışmaya başlıyor. Okul Müdürü Seyfi Ali Alkış, okuldan mezun olan öğrencilerin kolaylıkla iş bulabilme imkanına sahip olduklarını belirtti. Mesleğini benimsemiş öğrencilerin iş bulma şansları yüzde 100 olduğunu anlatan Alkış, “Büyük  oteller, başarılı öğrencilerimizi işe almak için teklifte bulunuyorlar. Liseyi  bitiriyorsun ve işin hazır, böyle bir imkan var. Öğrenciler, bu imkanı en iyi  şekilde değerlendirmesini bilmeli. Bu büyük bir fırsat. Buradan mezun öğrenciler  iyi bir turizm işletmecisi olabilir" ifadelerini kullandı. 

 

LÜKS OTELLERLE YARIŞIYOR

Uygulama Oteli, 26 oda, 4 suit, 22 standart oda şeklinde düzenlenirken,  26 odada 60 yatak bulunuyor. Odalarda, kablolu tv, klima, 24 saat sıcak su, kablosuz internet, imkanları da sağlanıyor. Uygulama otelinde Defne ve Kekik olmak üzere 2 restoranda bulunuyor. Kekik Restoran Kafe, uygulama otelinin giriş katında misafirlerini ağırlıyor. Uygulama otelinde konaklayan misafirleri ile otel dışından gelen misafirlerine açık büfe sabah kahvaltı hizmetinin sunulduğu, öğle ve akşam tabldot ve alakart yiyeceklerin hazırlandığı nezih bir salon olma özelliğini taşıyor. Uygulama oteli tescilli Adana Kebabı ve Akdeniz yemekleri ile lezzet sofrası konumunda bulunuyor.

 

ÖĞRENCİ VELİLERİNDENTEŞEKKÜR

Uygulama Oteli’nde bir birinden özel damak tatları misafirlerine sunulurken, güler yüzlü hizmet, nezih bir ortamla misafirlerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri sağlanıyor. Öğrencilerin velileri ise böyle bir lisenin Adana’da olmasının çok büyük avantaj olduğunu söylüyor. Veliler, “Çocuklarımız meslek sahibi oluyorlar. Çok iyi eğitimler alıyorlar. Tüm emeği geçen öğretmenler ve idarecilere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 16:13

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2