banner6

‘Bu yıl finansal konulara dikkat edin’

Astroloji Uzmanı Emine Gücek uyarıyor:

‘Bu yıl finansal konulara dikkat edin’

‘Bu yıl finansal konulara dikkat edin’

 

ADANA (İLKHABER)-Özellikle içinde bulunduğumuz 2017 yılının ikinci yarısında finansal anlamda risklerin alınmaması yönünde öngörüde bulunan Astoroloji Uzmanı Emine Gücek, güneş ve ay tutulmalarına yakın tarihlerde, her iki yönde de finans piyasasının tersine dönme olasılığında belirgin bir artış gözlemlendiğini ifade etti. İlki şubat ayında gerçekleşen ay tutulmasının ikincisinin ağustosta gerçekleşeceğini hatırlatan Gücek, bu yıl gerçekleşecek tutulmaların 2009 yılındaki tutulmalara benzer nitelikler taşıdığını belirtti. Sonuna kadar okuyacağınız bilgilendirici bir röportaj oldu… Neler olduğunu merak ediyorsanız buyurun okuyun…

RÖPORTAJ: MURAT YILDIRIM

 

Merhabalar Emine Hanım,  Astroloji uzmanısınız öncelikle niçin Astroloji?

Astrolojiye olan ilgim yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu fark ettiğim ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğimde ortaya çıkmıştı.15 yıllık astroloji serüveni ve astrolojik sembolleri çözme çabasında yol beni Astroloji Türkiye ile buluşturdu. Temel ve ileri seviye Astroloji Eğitimlerini tamamlayarak Astroloji Akademisi’nden mezun oldum.

Astroloji denince aslında çoğumuzun zihninde fal, kehanet ya da 12 burç kavramı gelmekte. Konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Biz Astroloji uzmanlarının en muzdarip olduğu noktalardan birine değindiniz. Astroloji kesin bir biçimde fal ya da kehanet değildir ve konuya dair yapılan bilimsel çalışmalar da mevcuttur.

Astroloji farkına vardığımız yada bazen hiç farkında olmadığımız düzlemlerde yaşamın içine o denli sızmış bir öğreti ki. Günümüzde ötekileştirilenve oldukça basit bir kehanet aracı ya da "fal" olarak adlandırılan astrolojik disiplinler kadimler tarafından oldukça önemli bir noktada görülmüştür.Yazılı olmayan kaynaklarla birlikte 8000 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Gezegensel zaman tablolarının mitolojik sembollerle ve istatistik ile insan ve sosyal hayat üzerindeki etkilerini temel alan prensiptir.

Astrolojiye dair çalışmalarınızdan bize biraz bahseder misiniz?

Ülkenin çeşitli yerlerinde ve yurtdışında Astroloji seminerleri ve Astroloji eğitimleri vermekteyim. En son Almanya’da bir sivil toplum kuruluşunun davetiyle orada yaşayan yurttaşlarımıza bir Astroloji semineri verdim.

Bölgede ya da Adana’da astroloji ile bağlantılı çalışmalarınız var mı?

Evet. Bu noktada Adana’da Atatürk Caddesi Gülbahçesi Sitesinde Astroloji eğitimleri verdiğim bir okulumuz var. Bunun yanında Adana ve Türkiye genelinde kişisel ve kurumsal Astrolojik danışmanlıklar vermekteyim.

Peki Astrolojiyi öğrenmenin kişilere katkıları nelerdir?

  • Astrolojik bireylerin  hayatı anlamlandırma yolunda saklı kalmış  potansiyellerini, yeteneklerini ortaya koymakta bireye yardımcı olur.
  • Astrolojik bireyin kendini tanımasında,meslek seçimindeve yaşamdaki hedeflerini gerçekleştirmesinde kişiyi destekler.
  • Astrolojik  iş yaşamı ve ortaklıklar konusunda kişi kadersel birtakım kararlar alırken ve seçimler yaparken önemli tarihleri belirlemesinde bireye destek olur.
  • Astrolojik minimumgelecek altı aylık bir zaman diliminde kişinin zamanın kalitesine uygun olarak  yaşaması olası olan “şey”ler konusunda kişiye bilgi verir.
  • Astrolojik özellikle çocukların bireysel yeteneklerini ortaya çıkarması, ebeveynlere yardımcı olur.
  • Astrolojik haritalar farklı yöntemlerle belirlenir ve her bir yöntem farklı bir amaca hizmet eder.

Uzun dönemdir bitkiler ve astroloji konusunda birtakım çalışmalar yaptığınızı biliyorum. Astrolojinin bitkilerle bağlantısı var mıdır?

Evet. Konuya dair uzun bir araştırma ve gözlemlerimin sonucunda “Bitkiler, Mitoloji ve Astroloji”  isimli bir kitap yayınladık.

.Kadimler kendilerini doğanın bir parçası olarak görmüşlertarım, sağlık gibi yaşamın bütün alanlarında astrolojiyi kullanmışlardır.

Bugün tıbbın babası olarak bildiğimiz Hipokrat öğrencilerine "Ay'ın içinde bulunduğu burcun temsil ettiği organlara demir ile dokunma yani ameliyat etme" cümlesini kurmuştur. Çünkü Ay herhangi bir burçtan geçerken o burç ile ilgili olan organlar daha da hassaslaşır!

Günümüzde özellikle batıda Astrolojiyi günlük hayatta kullanan hekimler ay evrelerine dikkat ederler.

Floridalı bir cerrah olan EdsonAndwers'ın Dolunay ile ilgili çarpıcı araştırma sonucuna göre;bademcik ve peptik ülser ameliyatlarından kaynaklanan ve durdurulması zor olan kanamalar Dolunay dönemine denk gelmektedir.

Andwers bunun sonucunda şöyle bir cümle kurmuştur. "Mehtaplı geceleri romansa bırakıp sadece karanlık gecelerde ameliyat yapmaktan ve büyücü bir doktor olmaktan korktum"

Bitkiler ve Astroloji ile ilgili NicholasCulpeper ve Paracelsus'tan günümüze ulaşabilen metinleri ve bitkilerin mitolojik kökenlerini incelemekteyim. Paraselsus tüm çalılılar, dağlar ve tepelerin birer eczane olduğunu ifade eder.

Ortaçağ'ın en önemli ziraat botanik alimlerinden biri olan İbnAvvam  daKitab'ülFilaha adlı eserinde buğdayı Süreyya yıldızı battığı zaman ekmenin uygun olacağını belirtir. Süreyya yıldızının battığı zaman kasım ayıdır. Kendir bitkisini ise Arcturus yıldızının şubatın yirmi altısındaki doğuşundan itibaren ekmenin doğru olduğunu belirtmiştir.

Bir başka nokta ise mesela bitki şifacılığında Tentürler otlar ve çiçeklerden şifa maddeleri dışarı çıkartan alkol bazlı çözümlerdir ve eskiler Güneş'in Başak burcunda olduğu zaman tentür yapımı önermiştir.

“Yukarıda ne varsa aşağıda da aynısı vardır” Eski Hermetikprensibinin  insanın evrenle olan bütünselliği ifadesinde oldukça önemlidir.

Peki astrolojik olarak önümüzdeki günlerde ülkemizi ve dünyayı bekleyen gelişmeler hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Dünyanın yeni bir sistemden geçtiği dönemlerdeyiz. 2017 yılı Ekim ayı’na dek Dünya genelinde yeni bir takım ulusal ittifakların oluşumları hız kazanacaktır.

Bu süreçte yani Jüpiter Terazi burcunda seyahatine devam edecek. Ortaklıklar yoluyla kurmuş olduğumuz iş bağlantıları açısından olumlu gelişmeler söz konusu olabilir.

Kanun yapma ve yasama organlarıyla ilgili dünya genelinde önemli ve yeni bazı düzenlemeler gündeme taşınabilir.

Eşitlik, adalet, hak ve hukuk kavramlarına bakış açımızı değiştirebilecek önemli birtakım gelişmeler gündeme gelebilir.

ŞUBAT-EYLÜL GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI EKONOMİK DALGALANMALAR

 

Güneş ve Ay tutulmalarına yakın tarihlerde her iki yönde de finans piyasasının tersine dönme olasılığında belirgin bir artış gözlemlenmiştir.

 

Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalar ülkemiz açısından ülke kaynakları, finansal sistem, bankalar, para piyasaları, uluslar arası ilişkiler, din adamları, gizli faaliyetler gibi alanlarda kritik değişimleri öne çıkaran temalar biçiminde karşımıza çıkmakta. Bu yıl gerçekleşecek tutulmalar 2009 yılı tutulmaları ile benzer nitelikler taşımakta. O dönemde ülkemizin Astrolojik haritasında finans ile bağlantılı alanı tetiklemiş ve 2009 ekonomik krizi gerçekleşmiştir.

Mayıs ve Kasım ay ortasında kamu görevlileri sendikalar işçiler ile bağlantılı parlamentoda birtakım yasalar revize edilerek yeni bazı yasal düzenlemeler ve kanunlar gündeme gelebilir. Bu dönemde sivil toplum kuruluşları daha etkin bir rol oynayabilir.

 

Bu süreçte finansal anlamda riskler almamaya özellikle dikkat etmeliyiz.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 17:09

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER