banner6

Bulut: Büyük önderi anlamak,  onun kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmaktır

Bulut: Büyük önderi anlamak,  onun  kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmaktır

ADANA(İLKHABER)- Cumhuriyet Halk artisi Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 10 Kasım nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Bulut, “Cumhuriyetimizin kurucusu çağdaş, demokratik Türkiye’nin temellerini atan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yine bir 10 Kasım günü hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz. 

10 Kasım günlerinin  “yas tutmak, ümitsizlik içinde yas tazelemek, sadece anmak” günü olmadığını belirten Milletvekili Bulut, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşarken, inancımızı bir kez daha tazeleme, O’nu fikirleriyle, idealleriyle anma, kurduğu Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür. 

Ulu Önder’i anlamak, en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır. 

O’nu anlamak, çağdaşlaşma yolunda emin adımlarla ilerlerken, fikirlerini ve düşüncelerini gelecek kuşaklara aktarmaktır. 

Cumhuriyete ve değerlerine sistematik olarak saldırıların arttığı günümüzde Atatürk’ün adını silmeye çalışanların gücü, ulusumuzun kalbinden silmeye yetmeyecektir. 

Bıraktığı eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Ulu Önder’in izinde, O’nun mirasını devralan bizler, bu aydınlık yolda hiç yılmadan ve büyük bir kararlılıkla, karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz.

Bir çift mavi gözün ışığında, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Demokrasiye, tam bağımsızlığa, ilke ve devrimlerine olan sarsılmaz inancımızla, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Ulu Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42