Bulut: Eren kardeşimiz bir an önce serbest bırakılmalıdır

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Yüreğir Gençlik Kolları İlçe Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasının kabul edilemez olduğunu belirtti

Bulut: Eren kardeşimiz bir  an önce serbest bırakılmalıdır

ADANA(İLKHABER)-CHP Yüreğir Gençlik Kolları İlçe Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasının kabul edilemez olduğunu belirten CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Eren Yıldırım pandeminin görüldüğü 13 Mart’tan bu yana VEFA gruplarında gönüllü olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım götürmektedir.

Yüreğir İlçe Kaymakamlığı binası önünde erzak dağıtımı yapan bir araca ailesiyle yaklaşarak, vatandaşlık görevi gereği “Bu yardımlar nereye gidiyor?” sorusunu yöneltmiştir. “Ben kaymakamım” diyen ancak koruma olduğu anlaşılan sivil giyimli şahıs Eren Yıldırım’ın kardeşine silah doğrultmuştur. Bu olay üzerine Eren Yıldırım, polisten yardım istemiş ancak gözaltına alınan yine annesi, babası, kardeşi ve kendisi olmuştur” dedi.  

Mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yıldırım’ın, bir gün sonra hedef gösterilerek tutuklandığını belirten Milletvekili Bulut,

“Saray’ın, yeni Türkiyesi’nde pırıl pırıl bir gencimizin, yol arkadaşımızın sadece soru sorduğu için silah çekilmesi ve tutuklanması asla kabul edilemez. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak Saray’ın adaletine teslim olmayacağız. Hiçbir üyemiz hukuksuzluğa, zorbalığa karşı yalnız değildir ve biz bu hukuksuz düzenle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Haksız ve hukuksuz bir şekilde siyasi saikle tutuklanan Eren kardeşimiz bir an önce serbest bırakılmalıdır” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2