banner6

Büyükşehir Belediyesi anma töreni düzenledi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi anma töreni düzenledi

Büyükşehir Belediyesi anma töreni düzenledi

 

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen ve personellerin yoğun katılım gösterdiği program, İstiklal Marşı ve akabinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Dualar ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Yayın Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz temalı belgesel, izleyicilerin ayakta alkışlaması ile karşılandı. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı'nda konuşan Adana Büyükşehir  Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye'de zaman zaman devlet mi millet için, millet mi devlet için tartışmaları yaşandığını aslolanın millet olduğunu, devletin millet tarafında canla kanla bedel ödenerek kurulduğunu vurgularken, "Millet mübarektir ancak devlet de ebed müddettir, biz Milliyetçi Ülkücüler buna böyle inanırız" dedi

"HUKUKUN VE DEMOKRASİNİN KORUNMASI İÇİN AKP İL BİNASINA GİTTİM"

Hainlerin kendilerini gizledikleri söyledikleri dönemde de bunları işaret eden aydınlar ve siyasiler olduğunu, Abant toplantıları esnasında Milliyetçi Ülkücü Hareket'in Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılması gerektiğini ifade ettiğini belirten Başkan Sözlü, "Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'den Allah razı olsun. Türkiye'de ilk ses O'ndan çıkmıştır. İradeye saygılıyız, hükümetin arkasındayız deme cesaretini göstermiştir. Onun yol göstericiliğinden sonra ben de AKP İl binasına gittim. Darbelerin ilk muhatabı iktidardır, hukukun ve demokrasinin korunması için orada bulunduk. Askeri darbelerin en kötü demokrasiden daha kötü olduğunu söyleyen rahmetli Başbuğumuz, meşru olmayan kalkışmaya tereddüt etmeden ses veren Liderimiz ile bizim duruşumuz bir bütünlük içerisindeydi" dedi.

"DEMOKRASİYİ KÖKLEŞTİRMELİ, HUKUKU ONUN ÜZERİNDE EGEMEN KILMALIYIZ"

İllegal yapılara devlet erkinin ele geçirilemeyecek bir şey olduğunu anlatmanın en iyi yolunun hukuk ve demokrasi olduğunu, devlet erkinin devleti idare edenlerin elinde onların özel olarak kullanabilecekleri güç olmaktan çıkması gerektiğini, yeni 15 Temmuz darbeleri ile karşılaşmamak için Türkiye'nin demokrasiyi kökleştirip hukuku onun üzerine egemen kılmak gerektiğini aktaran Başkan Sözlü, "Ülkemizde böyle kalkışmaları görmek istemiyoruz. İnancımızı istismar etmeden, ehliyet ve liyakata önem vermeli. Demokrasiyi kökleştirmeli, hukuku onun üzerinde egemen kılmalıyız. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak hukukun ve demokrasinin yanındayız. Milliyetçi Ülkücü Harekete bağlı bir belediye başkanı olarak Liderimizin işaret ettiği üzere hukukun olmadığı her yolun tıkalı olduğuna inanıyoruz" dedi.

"DEDELERİNDEN BERİ MÜSLÜMAN OLANLARLA KALU BELA'DAN BERİ MÜSLÜMAN OLANLAR ARASINDA FARK VARDIR"

Başkan Sözlü konuşmasını "Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki illegal niyetli FETÖ'cülere karşı 15 Temmuz'da direnen bu aziz Türk Milleti, aynı direnişi Cumhuriyet'in değerler bütününü hafife alanlar, riyakarlık yapanlar olursa onlara da gösterecektir. Hatadan dönmek erdemdir ancak baştan beri bunu görenlerle sonradan imana gelenler arasında fark vardır; dedelerinden beri Müslüman olanlarla Kalu Bela'dan beri Müslüman olanlar arasında nasıl ki fark varsa. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz'da şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, onların bir abide gibi dik duran anne ve babalarını saygıyla selamlıyorum" diyerek bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 17:55

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER