Cafer Esendemir güven tazeledi

Cafer Esendemir güven tazeledi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı.

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen Genel Kurul’a sabah saatlerinden itibaren gazeteciler gelmeye başladı. Seyhan Nehri’nin muhteşem manzarası  eşliğinde gerçekleşen kongrede Cafer Esendemir ile Tamer Ünal başkan adaylığı için yarıştı.

Kongre divanın seçilmesiyle başladı. Divan’a Vahap Ünkat, Mustafa Akköse, Halil Akılevi ve Namık Kemal Kalaycı oybirliğiyle seçildi. Ardından ise kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gündem maddelerinin okunmasının ardından ÇGC mevcut Başkanı ve adayı Cafer Esendemir ve ÇGC Başkan Adayı Tamer Ünal birer konuşma yaptı.

Konuşmalarda birlik beraberlik vurgusu yapıldı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından faaliyet raporları okundu. 170 cemiyet üyesi gazetecinin oy kullandığı seçimlerde mevcut Başkan Cafer Esendemir 133, diğer aday Tamer Ünal 35 oy aldı. Kullanılan bir oyun geçersiz olduğu, bir diğer oyun ise boş olduğu belirtildi.

Yapılan seçimin ardından yemek molası verildi. Son olarak ise yönetim kurulu seçimi gerçekleşti. Mevcut başkan ve adayı Cafer Esendemir’in listesini ilaveten bireysel olarak yönetime 8 kişi başvuru dilekçesi verdi. Bu dilekçelerin verilmesiyle yönetime aday olanların sayısı 23’e çıktı. Oluşturulan listeye oylar kullanıldı. En fazla oy alan 14 kişi yeni yönetime seçildi. 

Yönetim kuruluna seçilen isimler;  “Süreyya Uri, Engin Kamber, Vahap Ünkat, Jale Karaşahinoğlu, Kadir Adıyaman, Hüseyin Arat, Mehmet Serbest, Mehmet Uluğtürkan, Murat Yonat, Mustafa Akköse, Mustafa Özke, Mutlu Mete, Sefa Saygıdeğer ve Yasemin Atasoy”

Öte yandan Cafer Esendemir Başkanlığı’nda oluşan listede Seçici Kurul’un asil üyeliğine, Mehmet Aka, Ramazan Şanıvar, Mustafa Başkan, Soner Kan, Serkan Şenyürek, Utku Sağılır,  Ceyhun Özgönül seçilirken,  yedek  üyeliğe ise, Namık Kemal Kalaycı, Selma Ataş, Emre Ekici, Şahin Çoban, Umut Yüzer, Mehmet Aslan, Samih Azmi Ezer seçildi.

Onur Kurulu üyeliğine ise, Nihat Geven, Kurtar Çakın, Suat Hayri Akarçay, Düzgün Coşkun, Erdal Fernergiz, Adnan Kulak seçilirken, yedek üyeler Bülent Vezir, Neşet Karadağ, Mehmet Adnan Ercan, Salim Büyükkaya, Fatoş Karakaş, Şevket Coşkun, Necdet Canaran isimlerinden oluştu.

TFG Delegasyonu’na Sema Erdoğan, Erdal Fernergiz, Hamza Güngör, Ceyhun Özgönül, TFG Delegasyonu yedek üyeliklerine ise, Engin Kamber, Mutlu Mete, Mustafa Akköse, Mustafa Özke seçildi.  

Denetim Kurulu asil üyeliğine İnci Yılmaz Türk, Sait Güvendir, Tevfik Dinçkalmış, Oğuz Topaçoğlu, Tanır Uzelgeçici seçilirken, yedek üyeliklere ise, Şeyda Turaçlar, Hatun Doğan, Fehmi İnceoğlu, Nadir Verid, Yücel Bayluk, Mehmet Önal isimleri yer aldı. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2