Çalıntı oto tamirhanede değiştirilirken bulundu

Adana polisi, İstanbul'dan çalınan otomobili bir kişinin kaza yapan gelininin aracıyla değiştirirken tamirhanede buldu.

Çalıntı oto tamirhanede  değiştirilirken bulundu

ADANA (İHA) - Adana polisi, İstanbul'dan çalınan otomobili bir kişinin kaza yapan gelininin aracıyla değiştirirken tamirhanede buldu. 

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İstanbul'da çalınan bir otomobilin oto kaportacılık yapan Bünyamin K.'da olduğunu tespit etti. Polis, Seyhan ilçesi Onur Mahallesi’ndeki tamirhaneye operasyon düzenledi. Operasyonda yan yana duran aynı model ve renkteki biri pert, diğeri sağlam iki otomobil polisin dikkatini çekti. Yapılan incelemede 68 EV 468 plakalı otomobilin motor-şase numaralarıyla ruhsattaki rakamlar örtüşmedi. Polis, bu plakanın pert durumdaki araca ait olduğunu, diğer motor-şase numaralı aracın da İstanbul Sarıyer’de bir süre önce çalınan ve Ragıp Necdet Demirbilek’e (59) ait olduğunu belirledi. Suçüstü yakalanan işletme sahibi Bünyamin K. gözaltına alındı. Polis, Bünyamin K.’nın gelini Gülşen K.’ya ait olan ve bir kaza sonrasında perte çıkan lüks otomobille aynı model ve renkteki aracın İstanbul’dan çalınması talimatını verdiğini, çalınan otomobile de genç kadının aracına ait plakanın takılarak İstanbul’dan Adana’ya getirildiğini, zanlının kendi tamirhanesinde her iki otomobilin motor-şase numaralarını değiştirip, pert halindeki aracı tamir edilmiş gibi gösterip satmak istediğini belirledi.
Emniyetteki sorgusu tamamlanan Bünyamin K., sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece ‘Türk Ceza Muhakemeleri Kanunu’na göre çaldığı otomobilin piyasa değeri olan tam 125 bin lira ‘kefalet’ ile serbest bırakıldı. Mahkeme, söz konusu ücretin de 3 taksitle ödenmesine hükmetti. Bu arada polis, iş adamı Ragıp Necdet Demirbilek ile bağlantıya geçip, aracının bulunduğunu bildirdi. İlk başta polise inanmayan Demirbilek'in “Arabamdan umudumu kesmiştim. Parçalanarak satılmasını beklerken tek parça buldum” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 15:10

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2