banner6

Çelik: Herkese kapımız açık

Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği ‘inde Geleneksel Müzik dinletileri devam ediyor

Çelik: Herkese kapımız açık

ADANA (İLKHABER) - Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği  tarafından Geleneksel hale getirdiği Müzik ve şiir dinletisi büyük ilgi gördü.

 binasında her Cumartesi günleri çeşitli şair ve Halk Ozanlarının davet edildiği programın bu haftaki konukları Edebiyatçı Mehmet Aydın, Şair Mehmet Şahin, Halk Ozanı Hüseyin Bilgidağ ve  Bağlama Ses sanatçısı Ali Haydar Polat oldu.

Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği  Başkanı Kemal Çelik, her yıl geleneksel hale getirdikleri bu tür etkinlikleri dernek binasında yaklaşık 4 yıldan bu yana sürdürdüklerini belirterek, bu programa herkesin katılabileceğini ifade etti. Ayrıca her Perşembe günü yine dernek binasında vatandaşlara ücretsiz olarak yemek verdiklerini belirten Başkan Çelik, buradaki amaçlarının ise hayırsever yurttaşların ve derneklerine kayıtlı üyelerin katkılarıyla verilen yemeklerde ayrım gözetmemeksizin herkese sofralarının açık olduğunu kaydetti.

Başkan Çelik, derneklerinde bu tür faaliyetlerin sürekli yapılmakta olduğunu belirterek, “Bu faaliyetlere katılmak isteyen canlar istedikleri gibi katkı koyabilirler. Müracaat etmeleri yeterli. Derneğimize üye olmak isteyen canlar saymanımıza müracaat etsinler” diye konuştu.

Başkan Çelik, açıklamasının ardından programa katılan sanatçılara teşekkür plaketi verdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER