banner6

Çelikcan: Yüreğir, kentsel dönüşüm ile güzelleşiyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Çelikcan: Yüreğir, kentsel dönüşüm ile güzelleşiyor

Çelikcan: Yüreğir, kentsel dönüşüm ile güzelleşiyor

 ADANA (İHA) - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi. Muhtarlardan şikayetten çok övgü alan Başkan Çelikcan, yapılan hizmetlerle 7 yılda Yüreğir’in çehresinin değiştiğini söyledi.
Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde, Yüreğir mahalle muhtarlarına verdiği kahvaltının ardından konuşan Başkan Çelikcan, yapılan hizmetlerle 7 yılda Yüreğir’in çok yol kat ettiğini söyledi. Göreve geldiği günden bu yana yapılan hizmetleri anlatmak için bu gibi kısa toplantılarda vaktin yetersiz kalacağını ifade eden Başkan Çelikcan, “Yüreğir’deki pozitif değişimi ve dönüşümü herkes görüyor, hissediyor, yaşıyor” dedi.
Kozan ve Sanayi Çarşısı dönüşümü gerçekleştirmeleri halinde çarşısı olmayan Yüreğir’in yeni bir kimlik kazanacağını kaydeden Başkan Çelikcan, Amerika’da eğitim gören genç mühendislerin hazırladığı projeyi kendisinin çok beğendiğini belirtti. Başkan Çelikcan, “Köprülü, Kışla ve Sanayi Çarşısının tamamlanması ve Büyükşehir Belediyesi’nin de Sinanpaşa’yı yapması halinde Seyhan Nehri kıyısı boyunda yeni bir siluet oluşacak ve arka tarafa dalga dalga ilerleyerek ilçe dönüşerek gelişecek” diye konuştu.

MUHTARLARLA SIKI İLETİŞİM
Başkan Çelikcan, yol yapımında ve onarımında daha çok iş yapılabilmesi için yeni ekip kurduklarını aktararak, “Daha önce başkan yardımcılarımız mahalle mahalle gezerek muhtarlarımızın sorunlarını yerinde dinlediler. Şimdi de bu toplantı vasıtası ile hem önceki hem de yeni talepleri sizlerden bizzat alıyoruz. Başkan yardımcılarımız bundan sonra da sık sık gruplar halinde sizleri ziyaret edecek ve sorunları yerinde dinleyip çözüm için gayret gösterecekler" dedi.
İnsanların günlük hayatlarında karşılaştığı sorunları en aza indirmek için büyük çaba harcadıklarını belirten Başkan Çelikcan, “Kentsel Dönüşüm’den, devasa parklara, kültürel mekanlardan, sosyal hizmetlere kadar Yüreğir 7 yılda bizimle birlikte büyük değişim yaşadı, yaşıyor” dedi. Başkan Çelikcan, “Bir zamanlar Yüreğir için hayali bile mümkün olmayan projeleri kısa zamanda gerçekleştirerek Yüreğir’in ve Yüreğirlinin bahtını açtık. Yüreğir’de 7 yıl gibi kısa bir sürede, 12 Kültür Evi yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bunlardan Osmanlı- Selçuklu mimarisi ile inşa edilen Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi, sadece Yüreğir’in değil, bin kişilik kapasitesi ile bölgenin en büyük kültür merkezi olma unvanını kazandı. Yılda yaklaşık 30 bin bölge insanı bu mekanlarda sosyal üretim zincirine dahil oldu, sosyal etkinliklerle buluştu” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ADANA’YA ÖRNEK PROJELER
Yüreğir’in hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri ile köhnemiş eski görüntüsünden sıyrıldığına dikkat çeken Çelikcan, “Yüreğir’de start alan ve Adana’nın ilk ‘Yerinde Kentsel Dönüşüm’ projesi 9 noktada sürüyor. Kışla Mahallesi 1. etap çalışmaları diğer projelere örnek oldu. Vatandaşların memnuniyetlerini paylaştığı devam eden projelerle meydanı, otoparkı, iş merkezi ve modern yaşanabilir konutlarıyla Yüreğir’de modern ve çağdaş bir şehir yükseliyor. Yüreğir yeşil alan ve parkları ile modern bir kent olma yolunda emin adımlarla hızla ilerliyor. Yeşil alan ve parkları ile gerçek bir değişim yaşayan Yüreğir’de mahallerde yer alan irili ufaklı onlarca parkın yanı sıra, bir dönem hayali bile kurulamayan büyük temalı park projeleri hayata geçiriyoruz. 30 dönümlük Kültür Park, Atakent Mahallesi’nde çalışmalarına başlanan temalı park projesinin hayata geçirilmesiyle ilçenin en büyük parkı unvanını temalı parka devredecek. 54 dönümlük temalı park için ilk kazma vuruldu. Yüreğir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları başladı. 54 bin 300 metrekare alanda projelendirilen park içerisinde Adana’da da ilk olacak birçok uygulama kente hareket katacak” şeklinde konuştu.

MUHTARLARDAN BAŞKAN ÇELİKCAN'A ÖVGÜ
Toplantı sonunda söz alan muhtarların talep ve şikayetlerini de dinleyen Başkan Çelikcan muhtarlardan şikayetten çok övgü aldı. Başkan Çelikcan, toplantıda muhtarların sorunlarını tek tek not aldırarak mahalle muhtarlarımızın taleplerinin yakından takip edileceğini ifade etti. Deneyimli kadrolarla çözüm odaklı hizmet üretme gayretinde olduklarının altını çizen Başkan Çelikcan vatandaş memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedeflediklerini söyledi. Toplantıya başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 16:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER