banner6

Cengil: Derneklerimizle beraber Yüreğir için çalışacağız

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanlığı’na seçilen  Necip Fazıl Cengil'i parti binasında  ziyaret ederek, ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular. Ziyaretlerinden dolayı Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil, “ Sivil Toplum Örgütleri ve Derneklerimiz baş tacımızdır” dedi.

Cengil: Derneklerimizle beraber  Yüreğir için çalışacağız

ADANA (İLKHABER) - Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanlığı’na seçilen  Necip Fazıl Cengil'i parti binasında  ziyaret ederek, ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular.

Dernek Başkanı Aziz Sağıroğlu, ziyaretleri sırasında AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil’e Adana Balkan Türkleri Derneğ’nin kuruluş amacı, faaliyetleri ve hedefleri ile bilgiler vererek, yaptıkları çalışmaları anlattılar.

Ziyaretlerinden dolayı Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengil, “ Sivil Toplum Örgütleri ve Derneklerimiz baş tacımızdır. Toplum yararına faaliyet gösteren dernek ve sivil toplum kuruluşları ile her zaman diyolog içerisinde olup çalışmalarımızı beraber yürüteceğiz” dedi.

Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının, özellikle sosyal yardım ve sosyal hizmetler alanında büyük rol üstlendiklerini vurgulayan Cengil, Sivil toplum kuruluşlarının,  toplumsal refahın sağlanmasında, demokratik sistemin en önemli öğelerinden olan kuruluşlar olduğunu söyledi.

Özellikle çeşitli sosyal hizmet alanlarında faaliyette olan sivil toplum örgütlerinin, gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyette bulunarak, toplum için çok yararlı çalışmalarda bulunduklarını belirten Cengil, “Biz de, hem Adana’mız da hem de Yüreğir’de bulunan bu dernek ve sivil toplum örgütleriyle, beraberlik içerisinde çalışarak, birbirimize katkı koyacağız. Yüreğir’e hizmeti bir sevda olarak gören ve derneklerimize büyük katkı sağlayan, Belediye Başkanımız Fatih Kocaispir’in de destekleriyle insanlarımıza elbirliğiyle hizmet edeceğiz. Bu vesileyle bizi ziyaretilerinden dolayı Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42