banner6

Çete gibiler

Mahalle aralarında yaşayan ve çocuklar tarafından bir araya getirilip grup halinde kent merkezinde dolaştırılan köpekler vatandaşları korkutuyor.

Çete gibiler

Çete gibiler

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Mahalle aralarında yaşayan ve çocuklar tarafından bir araya getirilip grup halinde kent merkezinde dolaştırılan köpekler vatandaşları korkutuyor.

Adana’da başıboş dolaşan sokak köpeklerinin sayısı her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Parklarda ve kent merkezinde bulunan bu sokak köpeklerinin büyük bölümü küpeler bulunuyor. Ancak mahallelerde bulunan tarlalarda ve benzeri alanda kalan birçok köpekte aşılama olayı gerçekleşmemiş durumda. Bu köpekler zaman zaman aşırı saldırganda olabiliyor. Özellikle sabah saatlerinde çete gibi gezen bu köpeklere mahallenin çocukları bakıyor ve çocuklar bu köpekleri bir araya toplayarak kent merkezinde dolaşıyor. Çok sayıda köpek ve çocuğun oluşturduğu grup geçtiği yerdeki vatandaşlara korku salıyor. Parklarda bulunan köpeklerde bu köpekleri gördüler mi birbirlerine saldırarak, çocukların korku dolu anlar geçirmesine neden oluyor.

KÖPEKLERİ TOPLAYIP DOLAŞIYORLAR

Son olarak ise, yine bir grup çocuk okulların tatil olmasıyla birlikte mahallelerinde bir araya gelerek sokak köpeklerini de toplayıp gezintiye çıktı. Atatürk Parkı içerisine gelen çocuk ve köpekli grup park içerisinde dolaşmaya başladı.  Parkta oturan vatandaşlar köpeklerin geldiğini görünce korkarak parktan kalkmak zorunda kaldı.  Kimileri ise durumu güvenlik görevlilerine bildirdi. Güvenlik görevlileri çocukları uyararak köpekleriyle parktan çıkmasını istedi. Bunun üzerine çocuklar köpekleriyle birlikte parktan ayrılarak Atatürk Caddesi istikametinden giderek gözden kayboldu.

SALDIRGANLAŞABİLİYORLAR

Vatandaşlar bu köpeklerin çocukların komutlarıyla aşırı saldırganlaşa bildiklerini söyledi. Bu köpeklerin genelde mahallelerde yaşamlarını sürdürdüklerini dile getiren vatandaşlar, yetkililerin bu köpekleri yani mahallede yaşayan köpekler konusuna bir el atmaları gerektiğini belirtti. Parklarda bahçelerde zaten yeteri kadar köpeğin bulunduğunu, bu köpeklerinde bazen saldırgan olabildiğini işaret eden vatandaşlar, “Akşam karanlık çöktüğünde biraz tenha olan ve köpeklerin bulunduğu parklardan geçemiyoruz. Bir şey yapmıyor gibi görünüyorlar ama bazen de aniden havlayarak saldırabiliyorlar. “ dediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2017, 15:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER