banner6

Çetin; “Avukat olduğum için mutluyum”

Çetin;  “Avukat olduğum için mutluyum”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Avukatlık mesleğinde 25 yılını dolduran Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin plaket verildi. Belediye başkanlığının görev, avukatlığın ise meslek olduğunu belirten Başkan Çetin, “Avukatlık gibi onurlu bir mesleğe sahip olduğum için mutluyum” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e Adana Barosu tarafından meslekte 25 yılını tamamlaması dolayısıyla plaket verildi. Adana Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü çerçevesinde meslekte 25. yılını dolduran 25 avukata plaket verildi.

Adana Barosu Mahmut Esat Bozkurt Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, “Meslektaşımız Sayın Soner Çetin ikinci kez Çukurova Belediye Başkanı seçildi. Bunun yanında Adana’da ilçe belediye başkanı seçilen meslektaşlarımız var. 15 meslektaşımız da belediye meclisine girdi” dedi.

Meslekte 25. Yılını dolduran ve plaketini Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük’ten alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tam 26 yıl önce avukatlık ruhsatını aldım ve mesleğimi yapmaya başladım. Şu anda belediye başkanıyım. Ancak belediye başkanlığı bir meslek değil görevdir ve onurlu bir görevdir. Benim mesleğim avukatlık. Avukat olduğum için de onur duyuyorum. Makamlar gelip geçicidir. Ama her zaman avukat olarak kalacağım. Çukurova halkının büyük ilgisi dolayısıyla aranıza dönemedim ve yine belediye başkanı olarak kaldım. Tüm meslektaşlarıma başarılar diliyor, plaket alanları kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından avukatlık mesleğinde 25 yılını dolduran 25 avukata plaket verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42