banner6

Çetin, hayalini gerçekleştirdi

Çetin, hayalini gerçekleştirdi

 ADANA (İLKHABER)-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çocuklarımızın denetimsiz yurtlara mahkum edilmemesi gerektiğini belirterek, devletin bu konuda gerekli önlemlerin alması gerektiğini söyledi.

 Başkan Soner Çetin, tamamen denetimsiz, öğrencilerin neredeyse kaderine terkedildiği başı boş yurtların öğrencinin can güvenliği ve zihin sağlığını tehdit ettiğini kaydederek, bunun sonucunda Aladağ’da ve birçok tarikat yurtlarında facialar yaşandığını hatırlattı. Başkan Soner Çetin, “Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız” ifadesini kullandı.

Bir gün önce 530 kişilik Atatürk Öğrenci Evleri’ni açtıklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Göreve geldikten sonra en büyük hayallerimden biri öğrenci yurdu açmaktı. Çok şükür Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile bunu gerçekleştirdik. Yapılan bu hizmetler çocuklarımızı tarikat yurtlarından kurtaracak, bu tür faciaların yaşanmasının önüne geçecektir. Bizim bu hizmetimizin diğer belediyeler ve kurumlara da örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER