banner6

Çetin: Yurt Mahallesi’ne acil Pazar yeri gerekli 

Çetin: Yurt Mahallesi’ne acil Pazar yeri gerekli 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi 4. Oturumunda yer alan 14 gündem maddesi karara bağlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 4. Oturumu gerçekleşti.   Oturumu Meclis Başkan Vekili Mustafa Bayar yönetti.  Açılış yoklamasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemin 54 Maddesi olan “Çukurova İlçesi, Yurt Mahallesi, 6432 ada 1 parsele ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğine ait teklif.” ile ilgili Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin söz aldı. 

Kürsüden bir açıklama yapan Çetin, 54. Maddenin bir fonksiyon değişikliği ile ilgili olduğunu belirtti. Bu konuyu grup başkan vekillerine de izah ettiğini anlatan Çetin, “Siz değerli meclis üyelerinden de haseten rica ediyorum. Yurt Mahallesi’nde oturanlarda bilir. Hepimiz siyaset yapıyoruz orada oturan yakınlarımız falanda vardır mutlaka. Oranın en büyük sorunu nedir diye sorsanız? Hepsi Barış Manço Bulvarı’nın oraya bir Pazar yeri istiyoruz derler. Eminim bu tür talepleri hepiniz duymuşsunuzdur.Bu konuyu Vali Bey ile de istişare ettik. Vali Bey, “Bir fonksiyon değişikliği yapılır” dedi. Bir yer bulursak, mütevazi bir pazar yeri kuracağız. Sanırım 1100 metre civarında, 58 tane esnafın sığa bileceği şekilde bir Pazar yeri oluşturacağız. Plana işleyeceğiz. Doğal olarak da, “O olmazsa buna izin vermem” dedi Vali Bey. Bu aciliyeti olan bir konu. Bir an evvel komisyonda değerlendirilip gündeme getirilirse Yurt Mahallesi’ni de bir pazara kavuşturmuş olacağız.” dedi.

Konuşmanın ardından bu madde ilgili komisyona sevk edildi. Diğer gündem maddeleri de gerekli karar bağlandı. Bir sonraki meclis oturumu bugün saat 11:30’da devam edecek.  

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER