banner6

Ceyhan Belediyesi’nde 15 gündem maddesi karara bağlandı

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı belediye kanununun 20. Maddesi gereği 2017 yılı Temmuz ayı 2. olağan toplantısını Belediye Başkan Vekili Alper Ali Boydak başkanlığında gerçekleştirdi.

Ceyhan Belediyesi’nde 15 gündem maddesi karara bağlandı

Ceyhan Belediyesi’nde 15 gündem maddesi karara bağlandı

 

ADANA (İLKHABER)-Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı belediye kanununun 20. Maddesi gereği 2017 yılı Temmuz ayı 2. olağan toplantısını Belediye Başkan Vekili Alper Ali Boydak başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Murat Göğebakan Kültür Merkezi Belediye Meclis salonundaki toplantıda gündemin 1. Maddesi gereği açılış ve yoklamanın ardından Atatürk ve aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

Gündemin 2. Meclis toplantılarının daha işlevrik kazanması. Hizmetlerin zamanında ve adil bir şekilde yapılabilmesi için meclisin her ay yapılan toplantıların haftanın ilk günü olan Pazartesi, Cuma günü arası yapılması talebi oy birliğle kabul edildi.

 

Gündemin 3. Maddesinde Büyük marketlerin şehir içerisinde park sorunları yaşaması ve  küçük ve orta ölçekli esnafları zor duruma düşürmeleri ile büyük marketlerin şehir dışına çıkarılması talebi görüşülerek Kanun Nizanneme müşterek komisyonlara havalesi oy birliğle kabul edildi.

 

Gündemin 4. Maddesinde Mülkiyeti Ceyhan Belediyesine ait Hürriyet Mahallesi 193 ada 1 nolu parsel, Türlübaş Mahallesi 544 ada 1 nolu parsellerin Adana Valiliği Halk sağlığı Müdürlüğüne tahsisi talebi görüşülerek İmar Komisyonu Başkanlığında müşterek komisyonlara havalesi oy birliğle kabul edildi.

 

Gündemin 4. Maddesinde İhtisas Komisyonları kurulması talebi görüşülerek 15 komisyon üyeleri belirlenerek oy birliğle kabul edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 17:51

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER