banner6

Ceylan ve Busenaz’a çifte bayram

Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Nedim Çokseyrek, iki engelli vatandaşımıza yardım eli uzatarak, çifte bayram yaşamalarını sağladı.

Ceylan ve Busenaz’a çifte bayram

 

Ceylan ve Busenaz’a çifte bayram

ADANA(İLKHABER)-Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Nedim Çokseyrek, iki engelli vatandaşımıza yardım eli uzatarak, çifte bayram yaşamalarını sağladı.
El ele vererek engelleri birlikte aşmak istediklerini dile getiren
Başkan Çokseyrek, yardımlaşma olgusunun toplumsal yaşamda çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Yardımlaşma ve dayanışma insani değerlerin en olmazsa olmazlarındandır. Birlikte yaşamanın getirdiği sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızdan birisi de yardımlaşmaktır. Bir kez daha birlikte idrak ettiğimiz Ramazan Ayı ve birlikte kutlamaya başladığımız Ramazan Bayramı’nda imkanlarımız
doğrultusunda iki engelli kardeşimizi sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Yamaçlı Mahallesi’nde yaşayan Ceylan Türeyici ile Serinevler
Mahallesi’nde ikamet eden Busenaz Özmü, Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’nden gelen müjde bayram sevinci ikiye katlandı. Türeyici ve Özmü, Başkan Nedim Çokseyrek’in kendilerine teslim ettiği akülü tekerlekli sandalyeye kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Türeyici ve Özmü; imkansızlıklar nedeniyle engelli olmanın verdiği kısıtlılık yüzünden hareket özgürlüklerinin çok kısıtlı olduğunu belirterek, akülü tekerlekli sandalye sayesinde artık daha çok sokağa çıkabileceklerini, ziyaretler gerçekleştirebileceklerini, park ve bahçeye çıkarak temiz hava alıp, toplumla kaynaşacakları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2017, 15:31

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER