banner6

CHP’den 1 Mayıs çağrısı

CHP’den 1 Mayıs çağrısı

ADANA (İLKHABER)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, işsizlik, uzun çalışma saatleri ve düşük ücretler üzerine karşı emekçilerle dayanışıp umudu ve mücadeleyi büyütmek için,  Adanalıları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde düzenlenecek yürüyüşe ve ardından gerçekleştirilecek mitinge davet etti.

 

 CHP Adana İl Başkanı Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada,  1 Mayıs’ın emekçiler için onurlu hak mücadelesinde çok önemli ve anlamlı bir dayanışma günü olduğunu belirtti. Çelebi, emeğin en yüce değer olduğunun altını çizdi. 31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçim sonuçlarının 1 Mayıs’ta emek kesiminin geleceğe dair umutlarını arttırdığını kaydeden Çelebi, “Gerek ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkışı, gerek işsizlik sorununun ortadan kaldırılması, gerek emek kesiminin yaşadığı sorunların sonlandırılmasının tek yolu yaşamın her alanında üretimden geçmektedir. Üretmeli, katma değer yaratmalı ve üreten her emekçi, emeğinin karşılığını fazlasıyla almalıdır. Taşeronlaşmaya son verilmeli, emekçilerin sendikalaşmasının önündeki engeller kaldırılmalı, çalışanlar grevli toplu sözleşme hakkına kavuşmalı, haftalık çalışma süreleri dünya standartlarına getirilmeli, asgari ücret üzerindeki vergiler derhal kaldırılmalı ve çalışanlar insanca yaşayabilecekleri bir ücrete kavuşturulmalıdır” diye konuştu.

 

1 MAYIS ÇAĞRISI

1 Mayıs’ta alanlarda emek kesimiyle dayanışma içinde olacaklarını dile getiren Çelebi, tüm Adanalıları 1 Mayıs’ta saat 14.00’te Mimar Sinan Açık Hava tiyatrosu önünde başlayacak yürüyüşe ve Uğur Mumcu meydanında gerçekleştirilecek mitinge davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 13:02

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42