CHP’li Geçer sokak hayvanlarına sahip çıktı

CHP’li Geçer sokak  hayvanlarına sahip çıktı

ADANA(İLKHABER)-CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer mecliste söz alarak, Adana’nın sıcağında, ağzı olup, dili olmayan sokak hayvanlarına sahip çıktı. Geçer; “Adana’da ki Belediyelerin koordinasyon içerisinde Adana’nın belirli noktalarına sokak hayvanları için besleme noktaları konmalarını istedi. CHP’li Meclis Üyesi Güngör Geçer; “Onlar çaresiz, siz çaresiniz” dedi.  Güngör Geçer mecliste dakikalarca alkışlandı. Belediye başkanından özellikle, Adana’nın belirli noktalarına otomatik sulama kapları, besleme odakları, düşkün ve hasta olanların bakımı yapılmasını, popülasyonu önlemek içinde kısırlaştırılıp, alındığı yerlere bırakılmalarını istedi.

 

 CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer söz olarak mecliste konuştu. Başkan Akay’dan söz alarak konuşma yapan CHP’li Meclis Üyesi Güngör Geçer şöyle konuştu; “Benim önerim Adana’da ki tüm belediyelerin koordinasyon içerisinde Adana’nın belirli bölgelerine sokak hayvanları için besleme noktaları yaparak en sağlıklı olan kuru mamayı onlara dağıtmalıdır.

Ayrıca her parka ve yine sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgelere otomotik su kabı yerleştirmelidir.  Hayvan popülasyonunu önlemek için kısırlaştırma yapılmalıdır.

Seyhan gibi Adana’nın en büyük ilçesinde Hayvan Rehabilitasyon Merkezi oluşturulması da hayvan severlerin en büyüt talebidir.  Burada hayvanlar kısırlaştırılarak, alındığı yere bırakılmalıdır. En büyük sıkıntı halen Petshoplar da hayvan satışı yapılmaktadır. Hayvanlar satın alınarak değil, sokaklardaki canlara sahip çıkılması teşvik edilmelidir.  Belediyeler gönüllü hayvanseverlerle birlikte çalışmalı ve bu yönde eğitici ve bilgilendirici afişler hazırlamalıdır.

Merhamet duygusu insan olmanın verdiği bir değerdir. Hepimiz bu değere sahip çıkması, insana, hayvana ve doğaya karşı merhamet etmeliyiz.

Bugün ben ağız olup, dili olmayan hayvanların sesi olmaya çalıştım. Çünkü onlarda bizim gibi bir can taşıyor. Bu dünyada en az bizim kadar yaşama hakkına sahip.

Özellikle tekrar ediyorum. Onlar gerçekten çaresiz, siz çare olabilirsiniz. Çare olursanız eminim Her şey çok güzel olacak” diyerek konuşmasını bitirdi.

Mecliste dakikalarca bu konuşma alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:24

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2